PARTNER PORTALU
  • BGK

Likwidacja PKS w Ostrołęce

  • PAP/rs    19 lutego 2018 - 10:21
Likwidacja PKS w Ostrołęce
PKS swoją działalność w Ostrołęce zakończy z końcem czerwca bieżącego roku. (Fot. www.ostroleka.pl)

Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy PKS w Ostrołęce S.A. podjęło uchwałę o rozwiązaniu Spółki i otwarciu jej likwidacji. Przewoźnik swoją działalność w Ostrołęce zakończy z końcem czerwca bieżącego roku.
PKS w Ostrołęce S.A. zakończy swoją działalność z końcem czerwca - poinformował w piątek Mobilis w komunikacie na swojej stronie internetowej.

Jak poinformował przewoźnik, "jest w stałym kontakcie w władzami lokalnymi, aby pomóc wypracować rozwiązania komunikacyjne dla poszczególnych gmin po zamknięciu działalności transportowej, która nastąpi z końcem czerwca bieżącego roku".

Grupa Mobilis jako powód zakończenia swojej działalności podała nierentowność przewozów szkolnych, jak i lokalnych, wynikający między innymi z braku uregulowań prawnych, które zapewniałyby stabilne podstawy do inwestowania i rozwoju.

Przewoźnik zapewnił, że do końca swojej działalności w Ostrołęce komunikacja na trasach, jakie obsługuje, będzie przebiegała bez zmian.

PKS Ostrołęka w 2010 roku został przekazany firmie Mobilis, w stu procentach należącej do spółdzielni Egged - największego przewoźnika autobusowego w Izraelu.

PKS w Ostrołęce S.A. zajmuje się kompleksową obsługą przewozów szkolnych, lokalnych jak i krajowych, ma szeroką siatkę połączeń, dzięki której mieszkańcy okolicznych miejscowość mogą korzystać z oferty przewoźnika.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Pasazer, 2018-02-21 21:16:07

    Dziwnie ta informacja napisana. Co to znaczy, ze "PKS zostal przekazany firmie Mobilis"?? PKS nie radzil sobie z dzialalnoscia i zostal SPRZEDANY firmie Mobilis, ktora zeby istniec - musi miec jakis zysk. A skoro zysku nie ma - czym ma oplacac pracownikow? Dokladac do interesu dla chwaly?... Dlaczego, kto jej tym pomoze? Nikt! A wiec - likwidacja............  rozwiń