PARTNER PORTALU
  • BGK

Likwidacje kursów i zmiany w KZK GOP

  • m-ce24.pl    26 września 2011 - 17:30
Likwidacje kursów i zmiany w KZK GOP

Jak informuje Komunikacyjny Związek Komunalny GOP w Katowicach, w związku z dalszą optymalizacją połączeń autobusowych na wniosek Urzędu Miasta w Mysłowicach, związanych z z dostosowaniem oferty przewozowej do faktycznych potrzeb pasażerów, od 1 października wprowadza się zmiany w funkcjonowaniu autobusowej komunikacji miejskiej.
Na podstawie analiz badań wykorzystania połączeń komunikacyjnych Mysłowice nakazały przewoźnikowi wprowadzenie zmian w rozkładzie jazdy m.in. linii nr 44. Nie będzie ona obsługiwać rejonu ul. Reja, ul. Leśnej, ul. Obrzeżnej Zachodniej i ul. Mikołowskiej w Mysłowicach. Zostanie także zawieszone jej funkcjonowania w dni wolne od pracy. Jednocześnie, z uwagi na wprowadzenie zmiany trasy przejazdu dla linii 44 od 1 października KZK GOP zawiesza funkcjonowanie linii nr 162.

Nowa trasa linii 44: Katowice Zawodzie - Brzęczkowice Osiedle przez Szopienice - Janów - Mysłowice ul. Jastruna, Załuskiego, Tuwima, Janowska, Chopina, Moniuszki, Wielka Skotnica, Armii Krajowej, Chopina, Katowicka, Oświęcimska, Ziętka.

Ponadto od 1 października wprowadzone zostaną następujące zmiany:

Linia 223 - kurs po godzinie 7:00 z Giszowica po obsłudze Krasów, skrócony do przystanku Kosztowy Rynek, a nie jak dotychczas do przystanku Brzęczkowice Osiedle Powstańców Śląskich.

Linia 223 - kurs przed godziną 13:00 z Brzezinki Centrum w kierunku Kosztów i Krasów rozpoczynać się będzie z przystanku Kosztowy Rynek.

Linia 223 - kurs z Giszowca po godzinie 22:00 skrócony do przystanku Brzęczkowice Szkoła, a nie jak dotychczas do Brzezinki Centrum.

Linia 219 - kursy z Ławek po godzinie 19:00 i 21:00 skrócone do przystanku Mysłowice Bytomska, a nie jak dotychczas do Targu Miejskiego.

Linia 219 - kurs po godzinie 15:00 z Targu Miejskiego oraz po godzinie 22:00 z Bytomskiej skrócone do przystanku Ławki Kościół, a nie jak dotychczas do "Bergera".

Linia 618 - zamiana taboru na tabor o mniejszej pojemności.

W tym roku na wniosek miasta wprowadzono już ograniczenia polegające na zmniejszeniu taboru i ilości kursów na liniach 66, 77, 76, 149 i 954. Jak informuje Urząd Miasta w Mysłowicach (zabierz głos/oceń prezydenta) zmiany w rozkładach jazdy wprowadzane są w sposób bieżący nie powodując utrudnień w możliwościach dojazdowych dla mieszkańców miasta i stanowią jedynie dostosowanie oferty komunikacyjnej do faktycznych potrzeb. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.