PARTNER PORTALU
  • BGK

Linia Radom - Warszawa nie jest zagrożona

  • PAP    28 stycznia 2011 - 16:14
Linia Radom - Warszawa nie jest zagrożona

Linia kolejowa nr 8 z Radomia do Warszawy zostanie przebudowana. Realizacja tej inwestycji przewidziana jest do 2015 r. - zapewnił w piątek na konferencji prasowej w Radomiu wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski.
Zdementował pogłoski o zagrożeniu modernizacji linii. Według wojewody minister finansów wydał w czwartek decyzję o przyznaniu pieniędzy na projektowanie drugiego odcinka linii kolejowej - od Czachówka do Radomia. Oznacza to - zdaniem Kozłowskiego - że modernizacja linii kolejowej Radom - Warszawa nie jest zagrożona.

Kozłowski powiedział, że inwestycja ta jest przez rząd traktowana priorytetowo. Jak stwierdził, w czwartek uzyskał zapewnienie ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka, że linia z Warszawy do Radomia będzie zrealizowana w całości do 2015 r.

Modernizacja linii kolejowej nr 8 jest bardzo ważna dla mieszkańców Radomia i okolic. O rozpoczęcie tej inwestycji radomianie zabiegają od lat. Codziennie do pracy w stolicy dojeżdża, bowiem kilka tysięcy mieszkańców tego miasta. Po modernizacji torów dojazd do Warszawy skróciłby się o ponad godzinę.

Wojewoda mówił także o ważnych dla regionu radomskiego inwestycjach drogowych, m.in. budowie drogi S-7 na odcinku z Radomia do Skarżyska-Kamiennej.

Zgodnie z przyjętym we wtorek przez rząd Programem Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015 budowa drogi ekspresowej nr 7 w okolicach Radomia i Szydłowca może zostać rozpoczęta do roku 2013, ale - pod warunkiem zapewnienia dodatkowych środków finansowych.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.