PARTNER PORTALU
  • BGK

Linia Rzeszów-Warszawa gotowa za 2 lata

  • PAP    21 czerwca 2011 - 16:57
Linia Rzeszów-Warszawa gotowa za 2 lata

Rewitalizacja linii kolejowej Rzeszów-Warszawa przez Sandomierz powinna zakończyć się w 2013 r.
Trasę pokonać będzie można w 3,5 godz. - poinformował na konferencji prasowej w Rzeszowie prezes PKP Polskich Linii Kolejowych Zbigniew Szafrański.

Dodał, że trasa ta będzie alternatywą dla istniejącego połączenie Rzeszowa ze stolicą kraju przez Kraków. Szafrański podkreślił, że remont torów na tej trasie jest na ukończeniu, a do wykonania pozostała ich elektryfikacja.

Czytaj też: Odnowią linię kolejową Kielce-Warszawa

Prezes PKP Polskich Linii Kolejowych powiedział również, że po wakacjach rozpoczną się pierwsze roboty przy największej inwestycji kolejowej w regionie - modernizacji linii E30 Kraków-Rzeszów. - W związku z rozpoczęciem robót pasażerowie muszą spodziewać się znacznych utrudnień. Ograniczona zostanie liczba połączeń między Krakowem a Rzeszowem. Co trzy miesiące będzie zmieniał się rozkład jazdy na tym odcinku, informacje będą podawane na bieżąco na dworcach - dodał.

Czytaj też: Linia Warszawa-Lublin w remoncie od 2015?

Po modernizacji linii Kraków-Rzeszów pociągi na tej trasie będą jeździć z prędkością 160 km na godzinę. Podróż z Rzeszowa do Krakowa zajmie ok. 1 godzinę 15 minut i będzie krótsza o 71 minut niż obecnie.

Czytaj też: Zmodernizują linie kolejowe

Całkowity koszt przedsięwzięcia wyniesie blisko 5 mld zł, z czego unijne dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko przekroczy 2,9 mld zł. Modernizacja odcinka ma się zakończyć do 2015 r.

Szafrański w Rzeszowie spotkał się z władzami województwa oraz z samorządowcami z regionu. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Józek, 2011-06-21 17:16:58

    Tylko żeby nie było tak jak z bankami, za państwowe czyli nasze pieniądze wyremontują tory a pózniej sprzedadza za bezcen jakiejś Deutsche Bahn.