PARTNER PORTALU
 • BGK

Linia Sucha Beskidzka - Żywiec będzie działać

 • KB    19 kwietnia 2010 - 08:34
Linia Sucha Beskidzka - Żywiec będzie działać

W piątek, 16 kwietnia wicemarszałek Ciepiela spotkał się z przedstawicielami samorządów, aby porozmawiać o przyszłości linii kolejowej na trasie Sucha Beskidzka – Żywiec.
W spotkaniu uczestniczyli również Ryszard Rębilas - dyrektor Małopolskiego Zakładu Przewozów Regionalnych PKP, Włodzimierz Żmuda - dyrektor Oddziału Regionalnego PKP PLK Sp. z o.o., Irena Cebula – dyrektor Departamentu Transportu i Komunikacji urzędu marszałkoskiego oraz Bogusław Mąsior – radny województwa małopolskiego.

Wszyscy uczestnicy spotkania zgodzili się, że połączenie Sucha Beskidzka - Żywiec jest ważne dla mieszkańców zarówno Małopolski jak i Śląska i że należy zachować ruch na tej trasie. – Zgodnie ze strategią na najbliższe 20 lat, chcemy zaplanować i przeprowadzić szereg inwestycji, które wzmocnią aglomerację krakowską i śląską.

Linia kolejowa do Żywca powinna odgrywać większą niż dziś rolę – podkreślał wicemarszałek Ciepiela, zaznaczając, że konieczna jest modernizacja tej trasy. Ryszard Rębilas zauważył, że istotne dla atrakcyjności trasy jest zmniejszenie czasu przejazdu. – Żeby czas przejazdu był krótszy, potrzebne są remonty: torów, przejazdów i obiektów kolejowych – mówił Włodzimierz Żmuda.

Kwestia rewitalizacji tej linii zostanie poruszona podczas obchodów 125-lecia linii, które odbędą się w Suchej Beskidzkiej pod koniec kwietnia. Pod koniec maja odbędzie się wspólna sesja Sejmików małopolskiego i śląskiego – radni obu województw zastanowią się, jak poprawić czas podróży na tej trasie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (5)

 • yyy, 2012-02-15 14:09:15

  A czy ktoś pomyślał, którędy będzie prowadzony ruch pociągów do Zakopanego, gdy będzie wyłączony odcinek między Stryszowem a Suchą Beskidzką (budowana jest zapora wodna i trzeba wybudaować nowy odcinek linii kolejowej, obecny bedzie zalany). Mozna by było wykorzystać do tego właśnie linię Żywiec - S...ucha B.  rozwiń
 • Sosnowiczanin, MK, 2011-03-05 18:08:37

  za spieprzenie Huciska powinien ktoś siedzieć za kratami. W jakim innym kraju niszczy się tak strategiczny punkt na środku linii. Nawet nie trzeba nią jechać strikte do pracy/szkoły, ale dla tych pięknych widoków, niczym koleje szwajcarskie, mam nadzieję że się coś z tym zmieni i że nie tylko zawsze... kasa kasa się bedzie liczy  rozwiń
 • gość z gór, 2010-12-27 17:55:58

  Potrzeba tylko jakieś katastrofy autobusowej np. na Łobozówce aby się obudzili. Kiedy w końcu ktoś odpowie za zamknięcie Huciska, bez niego nie ma szans na w miarę dobry rozkład jazdy, a tym samym szans na ożywienie linii.