Łódź, gospodarka odpadami: Otwarto supernowoczesny zakład przetwarzania odpadów

- Cieszę się, że tak nowoczesna instalacja będzie działać w naszym mieście - powiedziała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska w trakcie otwarcia rozbudowanego zakładu mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów komunalnych w Łodzi.
Łódź, gospodarka odpadami: Otwarto supernowoczesny zakład przetwarzania odpadów
Otwarcie rozbudowanego zakładu mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów w Łodzi. Fot. mat. prasowe

Prawidłowe działanie systemu oczyszczania powietrza z wykorzystaniem biofiltrów gwarantuje neutralizację uciążliwości zapachowej. Zamknięte w hali są także procesy przeładunku oraz segregacji odpadów. Tam także zastosowanie znalazły odizolowane od otoczenia filtry oczyszczające powietrze, którego obieg regulowany jest przez cichobieżne wentylatory. Wszystko po to, aby cały proces przebiegał przy dopuszczalnych normach dotyczących emisji dźwięków. Dodatkowo przetwarzanie realizowane jest pod ścisłym nadzorem monitoringu. Zarówno powstawanie inwestycji, jak i jej bieżące funkcjonowanie przebiega według precyzyjnie ustalonego harmonogramu, a co najważniejsze – zgodnie z wysokimi normami środowiskowymi, jakie obowiązują w Polsce oraz całej Unii Europejskiej.

Operator nowej inwestycji współdziałać będzie z lokalną społecznością. Fot. mat. prasowe
Operator nowej inwestycji współdziałać będzie z lokalną społecznością. Fot. mat. prasowe

- Najistotniejsze jest to, że ten najnowocześniejszy zakład jest jeszcze znacznie bardziej przyjazny środowisku niż funkcjonujący niemal w tym samym miejscu, działający już od 20 lat według tradycyjnych metod, a jego wysoka efektywność pozwoli na przerobienie wszystkich dozwolonych ilości odpadów, co w efekcie będzie optymalnie ekonomicznie – dodał Leszek Pieszczek.

Właściciel, a jednocześnie operator nowej inwestycji, czyli firma Remondis, współdziałać będzie z lokalną społecznością – m.in. po to, aby – w ramach czuwania nad modelowym funkcjonowaniem zakładu – mieszkańcy Łodzi i okolic mieli możliwość poznania i zrozumienia całego procesu gospodarowania i przetwarzania odpadów biodegradowalnych. 

Zakład w łódzkim Teofilowie to kolejna polska inwestycja firmy Remondis, która od lat w Europie zajmuje się zagospodarowaniem odpadów. Tego typu, przyjazne środowisku, zakłady funkcjonują już od kilku lat z powodzeniem – m.in. w Opolu, Gliwicach czy Bydgoszczy, gdzie stały się już stałym elementem otoczenia i codziennie służą miejscowym społecznościom.   

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (9)ZOBACZ WSZYSTKIE

Do anty: na tym POlega tragedia - niemal wszyscy udają zatroskanych wzrastającymi opłatami polskich rodzin za odpady, tylko nikt z POlityków nie widzi nic złego w tym, że comiesięczne opłaty polskich rodzin POdwyższają zyski zagranicznych firm... samorzad.pap.pl/depesze/temat_dnia/178435/Czy-czeka-n...as-smieciowa-drozyzna-- rozwiń

Neo Kolonialo, 2017-10-30 07:43:10 odpowiedz

Dajcie spokój , żeby niemiecka firma miała udziały w miejskiej spółce . niemiecki monopolista już chce łapę położyć na MPO Łódż i całej łodzi . A polskie firmy nawet nie mogą w niemczech skupu złomu otworzyć . zobaczcie co się dzieje z polskimi przewożnikami ( polski kierowca musi mieć taką sama p...ensje co niemiecki , ciekawe czy w lodzi kierowca smieciarki ma takie same pieniadze jak helmut w niemczech rozwiń

anty, 2017-10-29 21:22:06 odpowiedz

życzę powodzenia Łodzi jeśli chce powielać bandycki model gospodarki odpadami z Poznania z Remondisem w roli głównej.

kiki, 2017-10-24 10:01:26 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE