PARTNER PORTALU
 • BGK

Łódź, gospodarka odpadami: Otwarto supernowoczesny zakład przetwarzania odpadów

 • bad    18 października 2017 - 15:56
Łódź, gospodarka odpadami: Otwarto supernowoczesny zakład przetwarzania odpadów
Otwarcie rozbudowanego zakładu mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów w Łodzi. Fot. mat. prasowe

- Cieszę się, że tak nowoczesna instalacja będzie działać w naszym mieście - powiedziała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska w trakcie otwarcia rozbudowanego zakładu mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów komunalnych w Łodzi.
• Dobiegła końca rozbudowa zakładu mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów komunalnych.
 
• Po uruchomieniu będzie przetwarzał on odpady z całego terenu aglomeracji łódzkiej.
 
• Wszystko to przy użyciu najnowocześniejszych metod i technologii - przyjaznych otoczeniu i środowisku.
 
 
18 października, punktualnie o godz. 13, w należącym do specjalizującej się w zagospodarowywaniu odpadów firmy Remondis zakładzie w łódzkiej dzielnicy Teofilów, nastąpiło oficjalne zakończenie prac inwestycyjnych. Dokonała tego prezydent Łodzi Hanna Zdanowska w towarzystwie zaproszonych na tę okazję m.in. Jacka Jaśkowiaka prezydenta Poznania czy Norberta Rethmanna, właściciela Remondis.

Hanna Zdanowska podkreśliła, że Łódź się rozwija, a odpady są nieodłączną częścią cywilizacji. - cieszę się więc, że tak nowoczesna instalacja będzie działać w naszym mieście.

Jacek Jaśkowiak zwrócił uwagę, że gospodarka odpadami to dziś bardzo ważny element funkcjonowania miasta. - Generujemy ich całkiem sporo i musimy je w pewien sposób utylizować, by z tego pozyskiwać energię w sposób nieszkodzący środowisku. Połączenie potrzeb, które ma miasto, z drugiej strony kompetencji, umiejętności tych, którzy robią to na całym świecie z powodzeniem, jest najlepszą metodą, polecam ją wszystkim samorządom – powiedział prezydent Poznania.

Jacek Jaśkowiak przypomniał, że Poznań z firmą Remondis współpracuje 25 lat, tę dobrą decyzję podjął pierwszy prezydent Poznania po 1989 roku Wojciech Szczęsny Kaczmarek. – Połączyli siły i Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania zostało połączone z kompetencjami i kapitałem firmy Remondis. Mamy wspólną spółkę, w której Poznań ma 49 proc. Byłem ciekaw, jaką instalację Remondis zrobił w Łodzi, bo oba miasta wymieniają się doświadczeniami – dodał prezydent Jaśkowiak.

Leszek Pieszczek, członek zarządu Remondis Polska, wyjaśnił, że inwestycja jest początkiem nowego procesu związanego z gospodarowaniem odpadami na terenie całej aglomeracji łódzkiej. – Zyska ona teraz możliwość nowoczesnego przetworzenia biodegradowalnych odpadów, a do tego u siebie, bez konieczności transportowania ich dalej –  powiedział Leszek Pieszczek.

REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (10)

 • Helmut, 2018-01-17 15:02:22

  Do anty: trzeba się było uczyć a żeś jest nieuk to płacz
 • Neo Kolonialo, 2017-10-30 07:43:10

  Do anty: na tym POlega tragedia - niemal wszyscy udają zatroskanych wzrastającymi opłatami polskich rodzin za odpady, tylko nikt z POlityków nie widzi nic złego w tym, że comiesięczne opłaty polskich rodzin POdwyższają zyski zagranicznych firm... samorzad.pap.pl/depesze/temat_dnia/178435/Czy-czeka-n...as-smieciowa-drozyzna--  rozwiń
 • anty, 2017-10-29 21:22:06

  Dajcie spokój , żeby niemiecka firma miała udziały w miejskiej spółce . niemiecki monopolista już chce łapę położyć na MPO Łódż i całej łodzi . A polskie firmy nawet nie mogą w niemczech skupu złomu otworzyć . zobaczcie co się dzieje z polskimi przewożnikami ( polski kierowca musi mieć taką sama p...ensje co niemiecki , ciekawe czy w lodzi kierowca smieciarki ma takie same pieniadze jak helmut w niemczech  rozwiń