PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódź: Miasto prowadzi pierwszy dogłębny przegląd lokali

  • MN    6 czerwca 2017 - 18:27
Łódź: Miasto prowadzi pierwszy dogłębny przegląd lokali
Nigdy wcześniej w Łodzi nie wykonano podobnego spisu lokali. (fot. UM Łódź)

230 administratorów zaangażowano do dokonania przeglądu zasobu mieszkaniowego w Łodzi.
• W Łodzi trwa pierwszy w historii przegląd gminnych lokali.

• Administratorzy zatrudnieni przez miasto odwiedzą w sumie 7,1 tys. budynków, 38 tysięcy mieszkań i ponad 6,4 tys. lokali użytkowych.

• Miasto uzyska w ten sposób kompleksową wiedzę o komunalnych obiektach.

- Dzisiaj nasza wiedza o zasobie lokalowym jest skąpa - przyznaje wiceprezydent Łodzi Krzysztof Piątkowski. - Popełniane są też różnego typu błędy - nie ma na przykład oznaczenia adresów, co utrudnia doręczanie korespondencji, czasami też źle oznaczone są kondygnacje. Wszystkie takie fakty zostaną uwzględnione w raporcie. To nam pomoże lepiej zarządzać, remontować, w porę reagować, zmieniać, mądrze doradzać lokatorom.

Urzędnicy podkreślają, że nigdy wcześniej w Łodzi nie wykonano takiego spisu. Teraz kompletne informacje znajdą się w jednym zasobie danych.

Czytaj też: Kolejne miasto dołączy do programu Mieszkanie Plus

Przeglądy trwają od 8 maja, a wykonuje je 230 administratorów. Na ogół są to osoby znane lokatorom, bo współpracują z nimi w różnych sytuacjach, wszyscy posiadają też identyfikatory. Dotychczas przejrzano 12 procent miejskiego zasobu, czyli 400 obiektów z ponad 4 tys. lokali.

Co ważne, harmonogram odwiedzin jest elastyczny, administratorzy pracują zarówno w godzinach przedpołudniowych, jak i popołudniami. Mieszkańcy są informowani o wizycie poprzez ogłoszenia w budynkach, ale można się też umawiać indywidualnie. Postęp prac jest na bieżąco monitorowany. Cały przegląd ma się zakończyć do końca września.

Czytaj też: Spółdzielnie chcą wybudować tanie mieszkania we Wrocławiu

- Zaglądamy do wszystkich wynajmowanych lokali, ale, co ważne, administratorzy pełnią też rolę doradców, odpowiadają na pytania, informują lokatorów o wysokości czynszu, ich prawach czy przysługujących im bonifikatach - mówił wiceprezydent.

W każdym lokalu zostanie sporządzona ankieta, która będzie weryfikowała wyposażenie i wszelkie standardy lokalu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.