PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódź: Mieszkania komunalne w byłym biurowcu

  • JS    7 lipca 2017 - 21:50
Łódź: Mieszkania komunalne w byłym biurowcu
W ramach współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego miasto pozyska 2 mln zł (fot. uml.lodz.pl)

Miasto przejęło budynek biurowca Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przy ul. Łęczyckiej 70. Po jego remoncie, w II połowie przyszłego roku, oddane zostaną do użytku 52 mieszkania komunalne.
W ramach współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego miasto pozyska 2 mln zł. Udział własny to kolejne 4 mln zł. Kwota 6 mln zł pozwoli na gruntowny remont byłego biurowca. Powstanie w nim 36 mieszkań. Kolejne 16 mieścić się będą w dobudowanym skrzydle. - Projekt przewiduje budowę mieszkań o zróżnicowanej powierzchni od 40 do 53 m kw. Większość będą to mieszkania 2-pokojowe oraz kilka 1-pokojowych z aneksem kuchennym. Inwestycja rozpocznie się we wrześniu - mówi Andrzej Chojnacki, dyrektor Zarządu Lokali Miejskich. 

- Łódź łaknie mieszkań. Rewitalizacja zmienia jakość tych, które już są, ale wymagają remontów i modernizacji. Niezależnie od programu rewitalizacji, potrzebne są kolejne nowe mieszkania. Zależy nam, by w mieście ich przybywało i żeby ich standard spełniał oczekiwania mieszkańców - mówi prezydent Hanna Zdanowska.

- Wciąż szukamy nowych rozwiązań, które polepszą jakość życia mieszkańców. Mieszkania przy ul. Łęczyckiej, to jedno z takich rozwiązań. Jednocześnie redukujemy z przestrzeni miejskiej budynki, które już nie nadają się do zamieszkania i nie stanowią dziedzictwa wymagającego ochrony.
Rocznie w Łodzi remontuje się ok. 1000 mieszkań komunalnych za kwotę ok. 20 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.