PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódź myśli o ograniczeniu ruchu w centrum

  • FRA    27 października 2009 - 11:28

Prezydent Łodzi chce zorganizować panel dyskusyjny na temat komunikacji miejskiej. To efekt międzynarodowego spotkania prezydentów i burmistrzów miast z całego świata.
Podczas wspomnianego spotkania odbyto kilka rozmów na tematy związane z funkcjonowaniem komunikacji miejskiej. Najciekawsza z nich dotyczyła rewolucji komunikacyjnej w Kurytybie, liczącej 1,8 mln mieszkańców stolicy stanu Parana w Brazylii, przeprowadzona z jej byłym burmistrzem Jaime Lernerem. W mieście tym do perfekcji wykorzystuje się komunikację miejską przy ograniczeniu ruchu samochodów prywatnych. Prezydent Jerzy Kropiwnicki zamierza zaprosić J. Lernera do Łodzi na prezentację rozwiązań przyjętych w Kurytybie i panel dyskusyjny na temat komunikacji miejskiej. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • obiektywny, 2018-03-12 10:50:40

    Nie można przejść obojętnie wobec bzdur, jakie są tu pisane na temat Prezydenta Kostempskiego, bo ma się wrażenie,że opozycja skutecznie dąży do sfałszowania wizerunku tego człowieka. Ile zostało w mieście zrobione za jego rządów jest widoczne, dlatego ludzie nie oszukujcie samych siebie...  rozwiń