PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódź obsłużyła 11 tys. pasażerów

  • Przegląd Prasy/Gazeta Wyborcza    13 września 2010 - 06:12
Łódź obsłużyła 11 tys. pasażerów

Łódzkie lotnisko obsłużyło w 48 rejsów, w tym 31 przejętych ze stolicy i niemal trzykrotnie więcej pasażerów niż w normalne weekendy.
Łódzkie lotnisko funkcjonowało sprawnie i większość lotów przebiegła zgodnie z planem. Z powodu trudnych warunków atmosferycznych poważnie opóźniony był niedzielny czarter do Palermo.

Na łódzkim lotnisku w sobotę po południu lądował samolot z prezydentem Bronisławem Komorowskim, który wrócił do kraju z podróży na Łotwę. Tego samego dnia z lotniska odlecieli również siatkarze PGE Skry Bełchatów.

Ponieważ terminal na łódzkim lotnisku może pomieścić maksymalnie 500 osób, dla pasażerów ustawiono dodatkowo ogrzewane namioty. Jest w nich tymczasowa poczekalnia i punkt gastronomiczny; do terminalu prowadzi też zadaszony tunel.

Ponad dwukrotnie zwiększono liczbę miejsc parkingowych, a ruchem wokół lotniska kieruje policja oraz patrole straży miejskiej. Więcej jest też funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Łódzkie lotnisko dodatkowe loty będzie obsługiwać jeszcze w dniach 17-19 września, ale będzie ich mniej niż w dwa poprzednie weekendy.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.