PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódź: Oczyszczalnia wypowiada wojnę... patyczkom higienicznym

  • aw    18 października 2016 - 19:02
Łódź: Oczyszczalnia wypowiada wojnę... patyczkom higienicznym
Grupowa Oczyszczalnia Ścieków w Łodzi jest jedną z największych w Polsce (fot.youtube)

• Nawet 100 awarii maszyn rocznie powodują na oczyszczalni ścieków w Łodzi odpady, które mieszkańcy zamiast do kosza wrzucają do sedesu. Wśród nich prawdziwą zmorą są higieniczne patyczki.
• Aby zwrócić na to uwagę łodzian, pracownicy spółki Grupowa Oczyszczalnia Ścieków przeprowadzili nietypowy happening ph. „Bunt patyków.”
Przebrani za patyczki higieniczne pracownicy oczyszczalni rozdawali mieszkańcom Łodzi ulotki oraz informowali o awariach i kosztach jakie ponosi oczyszczalnia w związku wyrzucaniem śmieci do muszli klozetowych. Happening był podsumowaniem trzymiesięcznej akcji „Nie top śmieci. Woda wraca”.

Dlaczego akurat patyczki higieniczne? Jak tłumaczyli przedstawiciele spółki, urządzenia oczyszczalni mają zamontowane kraty i sita, które zatrzymują większe śmieci, ale patyczki ze względu na niewielkie gabaryty te „przeszkody” omijają i dochodzi do awarii maszyn.

Grupowa Oczyszczalnia Ścieków w Łodzi (GOŚ-Łódź) jest jedną z największych i najnowocześniejszych oczyszczalni w Polsce. Oczyszcza ścieki z terenu Łodzi oraz ścieki dopływające od mieszkańców Pabianic, Konstantynowa Łódzkiego, gmin Nowosolna i Ksawerów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.