PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódź: Od lutego droższe parkowanie w centrum

  • pt    1 lutego 2016 - 09:09
Łódź: Od lutego droższe parkowanie w centrum
Od 1 lutego wzrosły opłaty za parkowanie w Łodzie (fot. Morguefile.com)

• Od 1 lutego w centrum Łodzi godzina parkowania kosztuje 3 zł w podstrefie A i 2,50 zł w podstrefie B.
• Jak wylicza magistrat, dzięki podwyżce dochody ze sprzedaży biletów parkingowych mają wzrosnąć o 2,1 mln zł.
Od 1 lutego w centrum Łodzi kierowcy zapłacą drożej za parkowanie. Wyższe opłaty wracają po dwóch latach – zawieszono je na czas remontów, a przede wszystkim pracy przy trasie W-Z.

Dodatkowo strefa płatnego parkowania zostanie powiększona o około 400 miejsc i będzie podzielona na dwie podstrefy: A – centralną i B – okalającą.

Wcześniej za godzinę parkowania kierowcy płacili 2 zł. Od 1 lutego to już 3 zł w podstrefie A i 2,50 zł w podstrefie B. Kolejna rozpoczęta godzina parkowania to odpowiednio 3,50 zł i 3 zł, a trzecia godzina – 4 zł i 3,50 zł.

Opłata za czwartą i kolejne godziny parkowania będzie niższa i wyniesie 3 zł i 2,50 zł.

Zlikwidowano także bilety dzienne. Jak tłumaczył Zarząd Dróg i Transportu ma to zwiększyć rotację aut w płatnej strefie parkowania.

Jedyny abonament, jaki pozostał obowiązuje przez rok. Jego cena jest wysoka, bo wynosi 2,5 tys. zł w strefie A oraz 1,5 tys. zł w strefie B.

Nie uległa zmianie cena rocznego abonamentu dla mieszkańców strefy - wynosi ona 120 zł na każdy samochód, który jest własnością osoby zameldowanej w strefie.

Jak wylicza magistrat, dzięki podwyżce dochody ze sprzedaży biletów parkingowych mają wzrosnąć o 2,1 mln zł.

Obowiązujące do końca stycznia stawki zostały wprowadzone z początkiem 2014 r. na okres prac przy remoncie trasy W-Z i budowie dworca Łódź Fabryczna. Wcześniej opłaty były wyższe i wynosiły 3 zł za pierwszą godzinę parkowania, 3,60 zł za drugą i 4,30 zł za trzecią.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.