Łódź oszczędza i tnie rozkłady jazdy

  • Przegląd prasy/ Gazeta Wyborcza Łódź
  • 03-09-2011
  • drukuj
Mimo że wakacje dobiegły końca, na ulice Łodzi nie wróciły wszystkie autobusy i tramwaje. Miasto po cichu obcięło ilość kursów nie informując pasażerów.
Łódź oszczędza i tnie rozkłady jazdy
Jak donosi „Gazeta Wyborcza Łódź”, rozkład jazdy sprzed wakacji przywrócono jedynie na sześciu liniach, a na pozostałych trasach częstotliwość połączeń została znacznie zmniejszona.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne zmniejszyło liczbę połączeń na zlecenie miasta. Problem w tym, że wiceprezydent Arkadiusz Banaszek, przeprowadził zmiany bez jakichkolwiek konsultacji społecznych. Fora internetowe dotyczące łodzkiej komunikacji pełne są wpisów oburzonych pasażerów.

Czytaj też: Pasażerze poznaj swoje prawa

Powodem cięć w rozkładzie jazdy są oszczędności. Wstępnie szacuje się, że autobusy i tramwaje przejadą teraz około miliona kilometrów mniej, a w kasie miasta zostanie 6,3 mln zł – pisze „GW”. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (4)ZOBACZ WSZYSTKIE

Ciche cięcie kursów, ciemne ulice o zmierzchu a z drugiej strony zwiększenie ilości urzędów i urzędników no i oczywiście 2 ( słownie DWA ) stadiony dla dwóch skonfliktowanych zespołów piłkarskich, a ściślej dla ich kiboli.

łodzianin, 2011-09-05 10:19:58 odpowiedz

po prostu władza wycofuje się z ustawowych obowiązków - PO to przeciez partia bogaczy, ktorym państwo do niczego nie jest potrzebne. Potrzebne sa tylko podatki od obywateli do napelniania własnych kabz.

banał, 2011-09-05 10:18:27 odpowiedz

Trzeba sobie sprawić dobre buty,prawdaż!?

targowiec, 2011-09-05 10:05:39 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE