PARTNER PORTALU
 • BGK

Łódź oszczędza i tnie rozkłady jazdy

 • Przegląd prasy/ Gazeta Wyborcza Łódź    3 września 2011 - 15:41
Łódź oszczędza i tnie rozkłady jazdy

Mimo że wakacje dobiegły końca, na ulice Łodzi nie wróciły wszystkie autobusy i tramwaje. Miasto po cichu obcięło ilość kursów nie informując pasażerów.
Jak donosi „Gazeta Wyborcza Łódź”, rozkład jazdy sprzed wakacji przywrócono jedynie na sześciu liniach, a na pozostałych trasach częstotliwość połączeń została znacznie zmniejszona.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne zmniejszyło liczbę połączeń na zlecenie miasta. Problem w tym, że wiceprezydent Arkadiusz Banaszek, przeprowadził zmiany bez jakichkolwiek konsultacji społecznych. Fora internetowe dotyczące łodzkiej komunikacji pełne są wpisów oburzonych pasażerów.

Czytaj też: Pasażerze poznaj swoje prawa

Powodem cięć w rozkładzie jazdy są oszczędności. Wstępnie szacuje się, że autobusy i tramwaje przejadą teraz około miliona kilometrów mniej, a w kasie miasta zostanie 6,3 mln zł – pisze „GW”. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (4)

 • łodzianin, 2011-09-05 10:19:58

  Ciche cięcie kursów, ciemne ulice o zmierzchu a z drugiej strony zwiększenie ilości urzędów i urzędników no i oczywiście 2 ( słownie DWA ) stadiony dla dwóch skonfliktowanych zespołów piłkarskich, a ściślej dla ich kiboli.
 • banał, 2011-09-05 10:18:27

  po prostu władza wycofuje się z ustawowych obowiązków - PO to przeciez partia bogaczy, ktorym państwo do niczego nie jest potrzebne. Potrzebne sa tylko podatki od obywateli do napelniania własnych kabz.
 • targowiec, 2011-09-05 10:05:39

  Trzeba sobie sprawić dobre buty,prawdaż!?