Łódź podnosi stawkę dla odpracowujących zaległości czynszowe. Skusi dłużników?

Prezydent Łodzi podpisała zarządzenie, które zmienia wysokość stawki dla osób odpracowujących zadłużenie za czynsz w gminnych lokalach. Do tej pory osobie, która pracowała przez godzinę, dług malał o 11 zł. Teraz będzie to 13 zł.
Łódź podnosi stawkę dla odpracowujących zaległości czynszowe. Skusi dłużników?
Problem zadłużenia w lokalach komunalnych w Łodzi jest dosyć poważny, bo łącznie chodzi o kwotę ok. 180 mln zł oraz ponad 18 tys. lokatorów. (fot. pixabay.com)

Jak poinformowała Izabela Wilkowska-Składowska z Zarządu Lokali Miejskich, 325 osób zadeklarowało, że chce skorzystać tej możliwości i mają szansę odpracować w sumie 3,5 mln zł. Do tej porty 177 osób odpracowało prawie 700 tys. zł.

Nowe zarządzenie poszerza też katalog instytucji, w których dłużnik będzie mógł odpracować zaległości w opłatach czynszowych. Może być to każda z miejskich jednostek organizacyjnych czy spółek z udziałem miasta. Już teraz przyjęciem do pracy takich osób zainteresowany jest np. Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych, który potrzebuje pracowników - jak zepewniła dyrektor AOIA Monika Kamieńska - także w godzinach popołudniowych oraz w weekendy.

Dodajmy, że teraz można przystąpić do pracy, która pozwala zniwelować również dług bieżący, który narósł w ostatnich miesiącach. Problem zadłużenia w lokalach komunalnych w Łodzi jest dosyć poważny, bo łącznie chodzi o kwotę ok. 180 mln zł oraz ponad 18 tys. lokatorów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE