PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódź. Przetarg na wywóz komunalnych odpadów

  • pt    13 kwietnia 2018 - 14:43
Łódź. Przetarg na wywóz komunalnych odpadów
W Łodzi trwa wyłanianie firm, które od lipca zajmować się będą wywozem odpadów z terenu miasta. (fot. archiwum UM / W. Baran)

W Łodzi trwa wyłanianie firm, które od lipca zajmować się będą wywozem odpadów z terenu miasta. Rozstrzygnięcie jest zawieszone bo jedna z firm złożyła skargę do Krajowej Izby Odwoławczej.
  • Mieszkańcy coraz więcej płacą za odbiór odpadów. Eksperci mówią jednak, że może być jeszcze drożej.
  • Potwierdzają to kolejne przetargi rozstrzygane w JST na terenie całego kraju.
  • Wyższe koszty odbioru odpadów powodują de facto wzrost opłat dla mieszkańców - zgodnie z prawem gminy nie mogą dokładać do systemu gospodarowania odpadami, musi się on samofinansować. 

W Łodzi przetarg na wywóz komunalnych odpadów ciągle nie został rozstrzygnięty Obecne umowy obowiązują do końca czerwca. Na rozpisany jeszcze w lutym nowy przetarg wpłynęło w 11 ofert, ale procedura do tej pory nie została zakończona.

Czytaj też: Podwyżki opłat za odbiór odpadów w kolejnych gminach

- Dokonaliśmy wyboru oferentów na wywożenie śmieci z pięciu rejonów miasta: Bałut, Widzewa, Polesia, Śródmieścia i Górnej -mówi Monika Pawlak, rzeczniczka Wydziału Gospodarki Komunalnej dla Expressu Ilustrowanego - ale w wyniku odwołania jednej z firm sprawa trafiła do Krajowej Izby Odwoławczej.

W KIO odbyły się już dwie rozprawy, kolejna zaplanowana jest na koniec kwietnia. Przedłużająca się procedura przetargowa nie stwarza jednak, zdaniem rzeczniczki WGK, zagrożenia, że od 1 lipca nie będzie miał kto wywozić z Łodzi śmieci.

Dotąd wywozem komunalnych odpadów zajmowały się: Tönsmeier (Śródmieście), Remondis (Widzew), MPO (Polesie i Górna) i fbserwis (Bałuty) – wylicza Express Ilustrowany.

Prezydent Hanny Zdanowskiej, publicznie zapowiedziała, że łodzianie od lipca za wywóz śmieci nie będą płacić więcej.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Patologiczny system, 2018-04-14 07:44:06

    W Dreźnie i w całych Niemczech nikt nie wybiera w przetargach tych co chcieliby kręcić lody na comiesięcznych opłatach obywateli za śmieci... Tam gminy swoimi służbami zajmują się odpadami... To dlatego bogaci Niemcy płacą już trzy razy mniej za śmieci niż ubożsi Polacy... portalsamorzadowy.p...l/gospodarka-komunalna/kto-zarabia-na-odpadach-na-pewno-nie-gminy,98608.html  rozwiń