PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódź przyśpiesza sprzedaż nieruchomości

  • pt    18 lutego 2014 - 12:57
Łódź przyśpiesza sprzedaż nieruchomości

W tym roku Łódź planuje sprzedaż ponad 400 obiektów o wartości przekraczającej 300 mln zł, a planowane wpływy do budżetu mogą wynieść 130 mln zł.
- Możemy już, po uruchomieniu środków na reklamy prasowe, przystąpić do ogłoszenia przetargów na sprzedaż nieruchomości należących do gminy. Na ten rok przygotowano do sprzedaży ponad 400 obiektów o wartości ponad 300 mln zł, a planowane wpływy do budżetu mogą wynieść 130 mln zł – zapowiedziała wiceprezydent Łodzi Agnieszka Nowak.

Przedmiotem sprzedaży będą m.in. tereny pod budownictwo jednorodzinne i wielorodzinne oraz kilka nieruchomości strategicznych pod względem inwestycyjnym.

Chodzi m.in. o tereny w Rudzie, przy ul. Demokratycznej, pl. Dąbrowskiego, skrzyżowanie Marszałków, nieruchomości przy ul. Kilińskiego i al. Piłsudskiego, a także o sprzedaż ośrodka wczasowego UMŁ w Rowach.

W tym roku czeka na podpis ponad 30 aktów notarialnych na kwotę ok. 10 mln zł, a 50 nieruchomości przygotowano do przetargu.

Jak poinformował wicedyrektor Wydziału Gospodarowania Majątkiem Marek Jóźwiak, w ubiegłym roku wystawiono na sprzedaż ponad 260 nieruchomości miejskich. W 2014 r. jest ich jeszcze więcej, a novum stanowić może tzw. leasing zwrotny, czyli oddanie w drodze przetargu w dzierżawę obiektów komunalnych i administrowanie nimi z możliwością ich powtórnego przejęcia przez miasto.

Wiceprezydent Łodzi zachęcała również do wykupywania mieszkań z zasobów gminnych przy aktualnie obowiązującej stawce bonifikaty na poziomie 75 proc. W ub. roku sprzedano najemcom ponad 4 tysiące lokali.
 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.