PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódź: Rusza nowy sezon roweru miejskiego

  • PAP/EM    22 lutego 2017 - 14:30
Łódź: Rusza nowy sezon roweru miejskiego
Według Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi w sezonie 2017 można spodziewać się rozbudowy system (fot. facebook.com/lodzkirowerpubliczny)

Z początkiem marca rusza w Łodzi nowy sezon roweru miejskiego. Uruchomionych zostanie 101 działających w minionym roku stacji z ponad tysiącem rowerów. W tym roku system ma być rozbudowany.
Łódzki Rower Publiczny (ŁRP) został uruchomiony 30 kwietnia ubiegłego roku w ramach budżetu obywatelskiego i kosztował ponad 12 mln zł. Obecnie sieć wypożyczalni w Łodzi to jeden z dwóch największych systemów tego typu w Polsce - obok warszawskiego.

Do końca listopada 2016 roku w Łodzi miało miejsce 64 835 rejestracji użytkowników oraz 1 501 881 wypożyczeń jednośladów. Tomasz Wojtkiewicz, prezes firmy Nextbike, operatora Łódzkiego Roweru Publicznego, na środowym spotkaniu z mediami, uznał ten wynik za najbardziej spektakularny debiut w historii polskich systemów rowerowych.

Jak mówił, przygotowania do nowego sezonu firma rozpoczęła z końcem listopada ubiegłego roku. Wszystkie rowery trafiły do jednego magazynu, dzięki czemu - według niego - można było przeprowadzić ich rzetelny przegląd i konserwację. Stacje zostały sprawdzone i zabezpieczone w grudniu, a jeszcze jeden ich przegląd czeka firmę przed samym rozwiezieniem rowerów.

"W sobotę rano rozpocznie się rozwożenie rowerów między stacjami, a po północy z wtorku na środę będzie już można dokonywać pierwszych wypożyczeń" - dodaje.

Czytaj też: Przybędzie 50 nowych stacji. Gdzie?

W momencie startu Łódzki Rower Publiczny obejmował 100 stacji i 1 000 rowerów. Na początku sierpnia ub. roku został rozbudowany o stację sponsorską. Dzięki temu łodzianie mogli korzystać ze 101 stacji i 1 010 rowerów. Według Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi w sezonie 2017 można spodziewać się rozbudowy systemu. Planuje się jego poszerzenie o kolejne 103 stacje rozmieszczone na terenie całego miasta.

Zdaniem prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej mieszkańcy "pokochali rower miejski". Jest przekonana, że ta moda będzie trwać. "Dzięki nowym stacjom i dodatkowym rowerom jeszcze więcej mieszkańców będzie miało dostęp do systemu i myślę, że będziemy bić w tym roku kolejne rekordy wypożyczeń" - powiedziała.

Planowane wstępnie lokalizacje miałyby pojawić się m.in. na osiedlach: Retkinia, Widzew Wschód, Teofilów i Radogoszcz.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.