PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódź. Rusza Turystyczna Linia Tramwajowa

  • PAP/JL    22 czerwca 2016 - 09:04
Łódź. Rusza Turystyczna Linia Tramwajowa
Turystyczna Linia Tramwajowa w Łodzi. Fot. Mat. prasowe

26 czerwca rusza kolejny sezon kursowania Tramwajowej Linii Turystycznej na trasie z Łodzi do Lutomierska.
Do połowy września w każdą niedzielę i święto można będzie wyruszyć w sentymentalną podróż zabytkowym tramwajem z lat 60. ub. wieku, a bilety kupić u konduktorów.

Jolanta Baranowska z łódzkiego magistratu przypomniała, że Tramwajowa Linia Turystyczna to wakacyjna inicjatywa Klubu Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi, Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego z Łodzi oraz miejscowego Zarządu Dróg i Transportu.

Linia istnieje od 2003 r. i przez pierwszych dziewięć lat kursowała jako linia 0. Od 2012 r. tramwaj pojawia się na linii 43, uznawanej za najbardziej malowniczą trasę tramwajową w Polsce. Podróż na całej trasie z ul. Telefonicznej w Łodzi do Lutomierska trwa prawie 90 minut.

Skład zabytkowych wagonów, który ma kursować na trasie pochodzi z lat 60. ub. wieku. Ma charakterystyczne odsuwane drzwi i drewniane krzesełka. Odjazd sygnalizowany jest dźwiękiem dzwonka. Obsługę konduktorską stanowią członkowie Klubu Miłośników Starych Tramwajów. Można będzie u nich zakupić bilet na przejazd, jak również otrzymać informacje o trasie.

Tramwaj z pętli przy ul. Telefonicznej w Łodzi przejedzie ul. Pomorską do placu Wolności, a następnie ul. Legionów do parku na Zdrowiu. Dalej minie Zajezdnię Muzealną Brus, Konstantynów Łódzki i malowniczym pagórkowatym terenem dojedzie do Kazimierza, gdzie torowisko przebiega przez pola i jedyny nitowany most tramwajowy nad rzeką, następnie dojdzie do Lutomierska.

W Zajezdni Muzealnej Brus można zobaczyć jedną z największych w Polsce kolekcję zabytkowych tramwajów z Herbrandem VNB-125 z 1898 roku oraz historycznych autobusów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.