PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódź: Tańsze bilety miesięczne MPK dla dzieci i seniorów - od września

  • PAP/JS    24 sierpnia 2017 - 16:54
Łódź: Tańsze bilety miesięczne MPK dla dzieci i seniorów - od września
W Łodzi z biletów okresowych korzysta na co dzień ponad 95 tys. pasażerów (fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ)

Od 1 września w Łodzi zaczną obowiązywać nowe - niższe - ceny biletów miesięcznych na przejazd komunikacją miejską dla uczniów szkół podstawowych oraz seniorów. Władze miasta przypomniały, że bilety w nowej cenie są już dostępne w sprzedaży.
"Prosimy, aby osoby zainteresowane dokonywały zakupu biletów już teraz; pierwszy września zbliża się, a kiedy wszyscy jednocześnie będą próbowali zaopatrzyć się w migawkę (łodzianie nazywają tak bilet miesięczny - red) trudno będzie szybko ją uzyskać" - zaznaczyła prezydent Łodzi Hanna Zdanowska na konferencji prasowej.

Zgodnie z uchwałą łódzkich rajców, od września uczniowie szkół podstawowych będą mogli korzystać z biletu miesięcznego za 10 zł lub rocznego za 100 zł. Seniorzy w wieku od 65 do 70 lat dostaną możliwość zakupu biletu miesięcznego za 25 zł lub rocznego za 250 zł.

Nowe migawki ważne są tylko na terenie Łodzi. To bilety imienne na wszystkie linie. Obowiązywały będą również w pociągach Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej i Polregio, ale także wyłącznie w obrębie Łodzi.

"Migawkę można kupić zawsze z miesięcznym wyprzedzeniem, dlatego wrześniowe sprzedajemy już od początku sierpnia. Dla MPK wrzesień i październik to najtrudniejszy okres - masowo zjawiają się uczniowie, a potem studenci i z dnia na dzień mamy mnóstwo chętnych do wyrobienia biletu. By uniknąć kolejek, zachęcam do składania wniosków przez internet i późniejszego odbioru migawki w jednym z trzech wyznaczonych punktów" - dodał prezes łódzkiego MPK Zbigniew Papierski.

Łódzki przewoźnik ma ok. 95 tys. stałych użytkowników biletów miesięcznych. Od początku sierpnia nowe, tańsze migawki dla seniorów i dzieci wykupiło 500 osób.

Specjalne zniżki na bilety miesięczne to - według Zdanowskiej - przede wszystkim sposób na wyrabianie nawyku korzystania z komunikacji publicznej u najmłodszych mieszkańców miasta. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • karolina strakiewicz, 2017-08-24 19:18:53

    A że studentami nie mają zniżki na mój w Co ze studentami dla czego nie ma zniżek na mój w Łodzi ja jestem z Gruzji i tam mają wszyscy zniżki na mój i czarne małpy teraz nic tylko temat tragedii tych harcerski co zginęły zakochać się chcą na temat harcerek i bardzo dobrze że się stała taka t...ragedia robale mają co robić jedzą JE prędzej i tak to wszystkich to czeka i były dwie trumny ale szopka pewnie były po narkotykach one i nie pójdą do szkoły tylko na cmentarzu na amen .  rozwiń