PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódź. Tańsze bilety miesięczne MPK dla przedszkolaków i gimnazjalistów

  • PAP/rs    16 października 2017 - 14:57
Łódź. Tańsze bilety miesięczne MPK dla przedszkolaków i gimnazjalistów

Od 20 października w Łodzi zaczną obowiązywać nowe - niższe - ceny biletów miesięcznych i rocznych na przejazdy komunikacją miejską dla przedszkolaków i gimnazjalistów. Wcześniej władze miasta wprowadziły takie bilety dla uczniów szkół podstawowych oraz seniorów.




Jak informuje Jolanta Baranowska z łódzkiego magistratu, cena biletu 30-dniowego dla dzieci od 4. roku życia oraz gimnazjalistów wynosi 10 zł. Można też kupić bilet roczny w cenie 100 zł. Przypomina, że takie same ceny wprowadzono od 1 września dla uczniów szkół podstawowych.

Z tańszych biletów długoterminowych w pojazdach Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego (MPK) w Łodzi mogą też korzystać osoby od 65. roku życia. Za miesięczny bilet muszą zapłacić 25 zł, a za roczny - 250 zł.

Zdaniem MPK tańsze bilety długoterminowe okazały się sukcesem. Do tej pory sprzedano ich ponad 24 tys. Najwięcej, bo ponad 14,3 tys., to 30-dniowe kupione przez seniorów.

Nowe bilety - imienne na wszystkie linie - ważne są tylko na terenie Łodzi. Obowiązują również m.in. w pociągach Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, ale także wyłącznie w obrębie miasta.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!






×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.