PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódź wynajmie mieszkania zdolnym studentom i absolwentom

  • JS    20 listopada 2017 - 22:41
Łódź wynajmie mieszkania zdolnym studentom i absolwentom
Rozpoczyna się kolejna edycja programu "Mieszkanie komunalne dla zdolnego studenta i absolwenta" , fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Ruszyła kolejna edycję programu "Mieszkanie komunalne dla zdolnego studenta i absolwenta". Wnioski można składać od 20 listopada do 8 grudnia, w Zarządzie Lokali Miejskich (Piotrkowska 153). W tej edycji na lokatorów czeka 10 mieszkań w budynkach wyremontowanych w ramach programu "Mia100 Kamienic".
Wśród 10 mieszkań czekających na uczestników tegorocznej edycji programu są zarówno niewielkie lokale (ok. 25 mkw.), jak również większe (do 83 mkw.). Mieszkania mają od jednego do 3 pokoi, aneks kuchenny lub kuchnię oraz wszystkie media.

Program "Mieszkanie komunalne dla zdolnego studenta i absolwenta" jest skierowany do studentów ostatniego roku oraz absolwentów łódzkich uczelni wyższych, którzy w momencie składania wniosku nie ukończyli 30 roku życia, posiadających rekomendację rektora. Oprócz tego do wniosku należy dołączyć oświadczenie o pozostawaniu w stosunku pracy oraz opinię pracodawcy o pracy zawodowej studenta bądź absolwenta. Jednym z celów programu jest zatrzymanie w Łodzi młodych ludzi, którzy tu zdobyli wykształcenie.

Przygotowane przez ZLM dokumenty uczestników konkursu trafią w styczniu 2018 r. pod obrady Komisji Gospodarki Mieszkaniowej i Komunalnej Rady Miejskiej w Łodzi. Komisja dokona wyboru 10 studentów lub absolwentów, którzy będą mogli wynająć mieszkanie. Nowi lokatorzy będą mogli wprowadzać się do mieszkań w pierwszym kwartale 2018 r.

W poprzednich edycjach konkursu wynajętych zostało 60 mieszkań, a ubiegało się o nie blisko 420 chętnych. Umowy zawierane są ze studentami i absolwentami na czas trwania stosunku pracy, a posiadanie umowy o pracę jest warunkiem kontynuowania najmu przez kolejny rok. Istnieje możliwość zmiany tej umowy na umowę na czas nieokreślony, ale dopiero po 10 latach – decyzja należy do Komisji Gospodarki Mieszkaniowej i Komunalnej Rady Miejskiej.

W poprzednich 4 edycjach miasto wynajęło 61 mieszkań dla studentów i absolwentów. Do dziś są one wynajmowane przez te same osoby.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.