PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódzccy mieszkańcy odpracowują długi. Milion złotych wraca do miasta

  • JS    28 sierpnia 2017 - 21:49
Łódzccy mieszkańcy odpracowują długi. Milion złotych wraca do miasta
Zainteresowani uczestnictwem w programie mogą zgłaszać się do ZLM (fot. z arch. UMŁ)

W ostatnim czasie do programu oddłużania lokali zgłosiło się 430 osób. Liczba składanych wniosków o oddłużenie za pracę rośnie z miesiąca na miesiąc.
Program odpracowywania długu czynszowego zaczął działać we wrześniu 2015 roku i okazał się bardzo interesujący dla mieszkańców Łodzi. Długi odpracowywać można w miejskich spółkach, placówkach kultury, szkołach, ŁZUK i MOSiR. Uczestnicy programu mogą odpracowywać zadłużenie za lokal zajmowany lub taki, gdzie umowa została wcześniej wypowiedziana, a najemca został eksmitowany do lokalu socjalnego.

- Są osoby, które dzięki pracy i oddłużeniu odzyskują prawo do lokalu mieszkalnego. Pojawia się na przykład nadzieja na odzyskanie dzieci przebywających w domu dziecka lub znalezienie pracy. Ludzie otrzymują szansę, pokonują trudności, odzyskują wiarę w siebie i poczucie bezpieczeństwa. W efekcie wracają do normalnego życia - opowiada wiceprezydent Krzysztof Piątkowski i dodaje: - Zakładamy, że odpracowany pierwszy milion złotych to początek. Jeśli pracę zakończą wszyscy, którzy obecnie się zgłosili, to oddłużanie wyniesie w sumie 4,3 mln zł.

W MOSiR aktualnie dług odpracowuje 12 osób. Od początku programu pracowały tu 52 osoby. MOSiR zarządza kilkunastoma obiektami w związku z tym możliwości zatrudnienia są różnorodne. - Większość osób wykonuje prace porządkowe, ale staramy się wykorzystywać umiejętności tych, którzy posiadają różne kwalifikacje i pracują u nas na przykład w warsztatach - tłumaczy Eryk Rawicki, dyrektor MOSiR.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.