Łódzcy radni dyscyplinują drogowców

  • Przegląd prasy/Dziennik Łódzki
  • 10-09-2011
  • drukuj
Tylko 5 procent z 220 mln zł na remonty dróg wydali w pierwszym półroczu urzędnicy z Zarządu Dróg i Transportu.
Łódzcy radni dyscyplinują drogowców
Zdaniem radnych z komisji rewizyjnej drogowcy nie wydają pieniędzy, bo nie potrafią – pisze „Dziennik Łódzki”.

Radni próbują dyscyplinować drogowców. W maju na posiedzeniu komisji sportu okazało się, że 4 mln zł zarezerwowane w budżecie ZDiT na budowę ścieżek rowerowych nie zostanie wykorzystane przez opóźnienia z dokumentacją.

Dopiero w połowie października na drogi wyjadą fachowcy od łatania ulic i zaczną je naprawiać. W minioną środę radni zgodzili się przekazać na to 10,8 mln zł.

Pieniądze ZDiT zaoszczędził na przetargach i inwestycjach odłożonych na rok 2012. To m.in. remont ciągu komunikacyjnego Wróblewskiego – Czerwona oraz ul. Aleksandrowskiej.

ZDiT, tłumaczy, że zwłoki w remontach wiążą się z lukami w dokumentacjach jakie ZDiT dostaje z Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej. Tymczasem ŁSI zapewnia, że dokumentacje są kompletne, ŁSI przekazało ich około 30, szykuje następne – informuje „Dziennik Łódzki”. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Najważniejsze że w Łodzi budyjue się kolejne pomniki bajkowych postaci- Miś Uszatek zaśpiewa Wam, że Zaczarowany Ołówek ma i z Pingwinem PikPokiem może wyczarują lepsze drogi - Tuwima, Jaracza, Łagiewnicka, skrzyżowanie Frańciszkańska/Wojska Polskiego... to tylko takie drobne przykłady... rozwiń

Łodzianin, 2011-09-10 16:48:44 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE