PARTNER PORTALU
  • BGK

Łodzianie dojadą do Brzezin

  • AT    27 listopada 2011 - 09:46
Łodzianie dojadą do Brzezin

Dokładnie pięć minut po godzinie czwartej rano 1 grudnia wyruszy pierwszy autobus linii "53" do Brzezin. W piątek podpisano w tej sprawie międzygminne porozumienie.
- Wbrew opinii, że komunikacja publiczna kurczy się, my rozwijamy kolejne połączenia. Cieszę się, że zaczniemy jeździć do Brzezin, czyli tam, gdzie powinniśmy jeździć od lat - powiedział wiceprezydent Marek Cieślak.

Jak podaje łódzki magostrat linia "53" kursować będzie, jak dotychczas, przez Nowosolną. Dziennie wykonywać będzie dziewięć kursów, najczęściej w godzinach porannych i popołudniowych, kiedy jest największe obłożenie. Ostatni autobus odjedzie po godz. 23.

Zadowolony z porozumienia jest także burmistrz Brzezin Marcin Pluta, który dodał, że to historyczny moment i dzięki temu podniesie się jakość życia mieszkańców Brzezin, zaś Łodzi przyniesie korzyść, bo stolica województwa pracuje nad porozumieniem aglomeracyjnym i jest to pierwszy krok do jego budowy i wzmacniania.

Porozumienie, oprócz gospodarzy Łodzi (zabierz głos/oceń prezydenta) i Brzezin, podpisali wójt gminy Nowosolna Tomasz Bystroński i wójt gminy Brzeziny Barbara Hojnacka - informuje Urząd Miasta.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.