PARTNER PORTALU
  • BGK

Łodzianie kupują bilety przez komórkę

  • GK    13 kwietnia 2012 - 09:29
Łodzianie kupują bilety przez komórkę

Łódź udostępnia możliwość korzystania z biletów w telefonie komórkowym za pomocą SkyCash. System działa już m.in. we Wrocławiu, Lublinie i Warszawie.
Łódź to kolejne miasto w Polsce, którego mieszkańcy mogą kupować bilety za pomocą SkyCash – platformy płatności przez telefon komórkowy. Dzięki temu zakupu można dokonać w każdym miejscu, 24 godziny na dobę, bez odliczania drobnych czy szukania otwartego punktu sprzedaży. Ceny są takie same jak w kioskach, ale pierwszy bilet do 3 zł można skasować całkowicie za darmo, bez konieczności zasilania elektronicznej portmonetki.

Dodatkowo, wraz z uruchomieniem usługi startuje promocja, dzięki której wszystkie bilety kupione za pomocą SkyCash są znacznie tańsze. Po dokonaniu zakupu konto użytkownika zostanie automatycznie zasilone kwotą odpowiadającą 50 proc. wartości biletu.

Żeby móc kupować bilety za pomocą SkyCash, wystarczy pobrać i zainstalować na komórce bezpłatną aplikację. Można to zrobić wpisując w przeglądarce telefonu adres m.skycash.com albo wysyłając pustą wiadomość SMS na numer 510 510 205 (opłata zgodna z cennikiem operatora telekomunikacyjnego). Następne kroki to rejestracja w systemie i zasilenie konta SkyCash środkami pieniężnymi.

Sama procedura zakupu biletów przez komórkę jest bardzo intuicyjna. Wystarczy uruchomić aplikację SkyCash, wybrać rodzaj biletu i potwierdzić zamiar jego skasowania 4-cyfrowym kodem PIN. Podczas kontroli należy natomiast wejść do zakładki „Kontrola biletów” i okazać kontrolerowi ekran komórki z zakupionym biletem.

O zaletach SkyCash przekonali się już pasażerowie m.in. Wrocławia, Lublina, Bydgoszczy czy Warszawy, w której do dziś kupiono ponad 100 tys. mobilnych biletów. System pozwala też na natychmiastowe przelewy pomiędzy użytkownikami, doładowania telefonów na kartę, wypłacanie gotówki z bankomatów bez użycia karty, a także zakupy gier na telefon komórkowy, muzyki, książek czy płatności w Internecie i punktach handlowych.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.