PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódzka Kolej Aglomeracyjna: od 4 września zmiana rozkładu

  • PAP/MN    3 września 2016 - 10:15
Łódzka Kolej Aglomeracyjna: od 4 września zmiana rozkładu
Zmiany w rozkładzie łódzkich kolei po wakacjach (fot. Łódzka Kolej Aglomeracyjna)

• Nowy rozkład Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej zacznie obowiązywać od niedzieli 4 września. 
• Przybędzie pociągów na trasach do Łowicza, Sieradza, Kutna i na terenie aglomeracji łódzkiej.
• W weekendy liczba połączeń z Łodzi do Warszawy wzrośnie z czterech do ośmiu.
"Skończyły się wakacje i prace torowe, więc na trasy województwa łódzkiego powraca 17 pociągów, które były w tym czasie zawieszone. Wprowadzamy też po pięć nowych pociągów do Sieradza i Łowicza, dodatkowe cztery do Warszawy i jeden, który przywiezie mieszkańców Kutna do Łodzi na godzinę szóstą, zgodnie ze zgłaszanymi przez pasażerów potrzebami" - podkreślił prezes zarządu ŁKA Andrzej Wasilewski.

Według prezesa, po wprowadzeniu nowego rozkładu, pociągi ŁKA będą pokonywać miesięcznie o 22 tys. km więcej niż w sierpniu.

Spółka zauważyła duże zainteresowanie pasażerów weekendowymi połączeniami do stolicy. Obliczono, że w soboty i niedziele na tej trasie podróżuje od 2,5 do 3 tys. osób. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że w dni wolne od pracy pociągi ŁKA pokonują trasę o 15-30 minut szybciej niż inni przewoźnicy; spółka oferuje też najtańsze bilety.

Jak zaznaczył wiceprezes zarządu ŁKA Janusz Malinowski, zwiększenie oferty pociągów na trasie Łódź-Warszawa nie niesie ze sobą ograniczenia liczby połączeń w Łódzkiem; wręcz przeciwnie - od 4 września przybędzie pociągów ŁKA kursujących w regionie.

Czytaj też: Pociągi PKM wracają na trasę Kartuzy-Gdańsk Wrzeszcz

Nowy rozkład umożliwi weekendowy dojazd do Warszawy podróżnym jadącym pociągami ŁKA z Sieradza, Kutna, Łowicza i Zgierza; będą oni mogli przesiąść się do pierwszego pociągu wyruszającego z Łodzi Kaliskiej do stolicy o godz. 6.30.

Na trasie Łódź-Sieradz będą kursować 33 pociągi, w tym pięć nowych. Zakończenie modernizacji torów na odcinku Koluszki-Częstochowa i w obrębie stacji Skierniewice pozwoli na przywócenie wszystkich dziesięciu połączeń z Łodzi do Koluszek; razem z pociągami do Warszawy i Skierniewic, mieszkańcy Koluszek będą mieć do dyspozycji 22 połączenia ze stolicą województwa.

Do 21 zwiększy się liczba połączeń Łódź-Kutno; przybędzie nowy pociąg z Kutna, który w 75 minut przywiezie mieszkańców tego miasta do Łodzi na godz. 6.00.

Pięć nowych pociągów skomunikuje Łódź z Łowiczem; w sumie będzie ich 29. ŁKA zaleca pasażerom zwrócenie szczególnej uwagi na rozkład jazdy pociągów do i z Kutna oraz Łowicza - mogą w nich pojawiać się zmiany związane z pracami modernizacyjnymi prowadzonymi przez PKP.

Zwiększy się ruch pociągów w obrębie aglomeracji łódzkiej; zaplanowano cztery nowe połączenia weekendowe na trasie Łódź Widzew-Zgierz - w sumie razem z dniami powszednimi będzie ich 18. Siedem nowych pociągów będzie kursować między Łodzią Kaliską i Widzewem; na tej trasie liczba wszystkich połączeń wzrośnie do 35 dziennie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.