PARTNER PORTALU
 • BGK

Łódzka Kolej Aglomeracyjna zaprezentowała specjalną ofertę na majówkę

 • PAP/TK    30 kwietnia 2018 - 11:02
Łódzka Kolej Aglomeracyjna zaprezentowała specjalną ofertę na majówkę
Regionalny przewoźnik zachęca do odwiedzenia najbardziej atrakcyjnych miejsc w woj. łódzkim (fot. Łódzka Kolej Aglomeracyjna)

Tańszy wstęp do Arboretum w Rogowie i bilet kolejowy na dojazd na przejażdżkę kolejką wąskotorową oraz bezpłatny powrót ze skierniewickiej parowozowni – to część specjalnej oferty turystycznej na weekend majowy dla pasażerów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej (ŁKA).
 • Pasażerowie, którzy podczas majówki wybiorą się koleją aglomeracyjną do Rogowa, okazując w kasie Arboretum bilet kolejowy, otrzymają zniżkę na wstęp do ogrodu.
 • Łódzki przewoźnik zachęca też do odwiedzenia parowozowni w Skierniewicach, będącej pierwszym i największym w kraju prywatnym zbiorem taboru kolejowego z okresu historycznego.
 • Promocyjna oferta ŁKA będzie obowiązywała podczas wszystkich dni otwartych w parowozowni, które w tym roku odbędą się: 19.05, 2.06, 7.07, 4.08, 1.09, 15-16.09, 6.10.

Regionalny przewoźnik w ten sposób zachęca mieszkańców Łodzi i regionu do odwiedzenia najbardziej atrakcyjnych miejsc w woj. łódzkim. To m.in. Arboretum w Rogowie, do którego w pełni zawitała już wiosna - m.in. zakwitły magnolie, wiśnie, leszczynowce i wiele innych roślin. Na terenie wielobarwnego ogrodu, pełnego rzadkich drzew i krzewów, znajduje się również Alpinarium, gdzie zobaczyć można ponad 900 gatunków roślin z gór całego świata.

Jak informuje kolejowa spółka, pasażerowie, którzy podczas majówki wybiorą się do Rogowa pociągiem ŁKA, okazując w kasie Arboretum bilet kolejowy, otrzymają zniżkę na wstęp do ogrodu - za normalną wejściówkę zapłacą 7 zamiast 10 złotych, a za bilet ulgowy 4 zamiast 6 złotych.

Czytaj także:Łódzka Kolej Aglomeracyjna rośnie w siłę

Z kolei z 30-procentowej zniżki na bilety na podróż ŁKA do Rogowa mogą skorzystać miłośnicy kolejki wąskotorowej kursującej na trasie Rogów - Jeżów - Rogów. Zabytkowy skład wyjeżdżają o godzinie 10.35, 12.15, 13.55 i 15.45, a dodatkową atrakcją wycieczek jest ognisko i wystawa taboru wąskotorowego. Mieszkańcy Łódzkiego do i z Rogowa mogą dojechać taniej, pobierając voucher ze strony kolejrogowska.pl i okazując go w kasie podczas zakupu biletów na przejazd pociągiem.

Łódzki przewoźnik zachęca też do odwiedzenia parowozowni w Skierniewicach, będącej pierwszym i największym w kraju prywatnym zbiorem taboru kolejowego z okresu historycznego. Na zabytkowym terenie znajduje się ponad 100 pojazdów z lat 1850-1960, m.in. parowozy, lokomotywy spalinowe, jak również wagony pasażerskie i towarowe z drugiej połowy XIX wieku i pierwszej połowy XX wieku. Muzeum 5 maja organizuje bezpłatny dzień otwarty, a osoby, które tego dnia wybiorą się do Skierniewic pociągami ŁKA będą mogły bezpłatnie wrócić do domu. Wystarczy, że na miejscu otrzymają pieczęć na bilecie.

Czytaj także: Łódzka Kolej Aglomeracyjna: „Wzorowy Bilet” czyli zniżka dla prymusów

Promocyjna oferta ŁKA będzie obowiązywała podczas wszystkich dni otwartych w parowozowni, które w tym roku odbędą się: 19.05, 2.06, 7.07, 4.08, 1.09, 15-16.09, 6.10.

ŁKA poinformowała, że jej pociągi będą kursowały na trasie Łódź Fabryczna - Warszawa Wschodnia nie tylko w weekend, ale również 1 i 3 maja. Na okres majówki spółka wydłużyła termin ważności Wspólnego Biletu Samorządowego. Będzie on ważny nie przez dobę, a przez 5 następujących po sobie dni i upoważniał do nieograniczonej liczby przejazdów pociągami ŁKA (z wyłączeniem ŁKA Sprinter). Koszt takiego biletu to 38 zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
 • Polecamy Waszej uwadze transmisje z wybranych sesji #EKG2018. Zapraszamy na YouTube: EEC Poland - bit.ly/2wRSK2O Grupa PTWP - bit.ly/2GjlEsf #EEC2018
  @EECKatowice
 • Jako partnerzy @EECKatowice mieliśmy okazję przeprowadzić panel dyskusyjny o roli młodych w kształtowaniu Europy. Dziękujemy @pherstowski, PROM, MAY, Zwolnieni z Teorii, @ELSAPoland, @aegeewarszawa i @tomanek_robert, rektorowi @UE_Katowice! #EEC2018 #YouthLeadership #YouthVoice https://t.co/57GpHAhcCa
  @EECKatowice - (RT) @AIESECPoland
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.