PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódzką Koleją Aglomeracyjną do Warszawy

  • pt    12 stycznia 2016 - 11:02
Łódzką Koleją Aglomeracyjną do Warszawy
Pociągi ŁKA kursują obecnie pomiędzy Łodzią i Sieradzem, Koluszkami, Łowiczem oraz Kutnem (fot.lka.lodzkie.pl)

• Łódzka Kolej Aglomeracyjna uruchomiła stałe połączenia na linii Łódź Skierniewice.
• Pociągi kursują w dni robocze.
• Od 12 marca regularne, weekendowe i świąteczne połączenia z Warszawą.
Pierwszy pociąg Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej z Łodzi do Skierniewic wyruszył 4 stycznia. Połączenie obsługiwane jest pociągami Flirt3.

Średnio dziennie z pociągu do Skierniewic korzysta 342 podróżnych, czyli na jeden pociąg przypada statystycznie 86 osób. W ciągu sześciu dni z połączenia skorzystało blisko 1,5 tys. osób.

- Cieszy to, że jest potrzeba dobrego skomunikowania Skierniewic ze stolicą regionu, że dzięki Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej ta integracja, te związki gospodarcze, edukacyjne, czy zdrowotne będzie można zacieśniać – powiedział marszałek Witold Stępień.

ŁKA otrzymała też zgodę na regularne, weekendowe i świąteczne połączenia z Warszawą od 12 marca br. Będzie to również najszybsze z dotychczas funkcjonujących na tej trasie połączeń. Trasa dziś jest obsługiwana przez składy Przewozów Regionalnych i PKP Intercity.

Flirt3 ŁKA może rozpędzać się do prędkości 160 km/h, jak zapewnia prezes ŁKA Andrzej Wasilewski cała podróż ze stacji Łódź Widzew do stolicy będzie trwać do 63 min.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • ADG, 2016-01-13 23:06:24

    Wydatek zbyteczny i w iluzji. W weekendy żaden Lodzianin nie jeździ do Warszawy ,tylko po zaopatrzenie do miejsca swych korzeni. Wywożą stare firanki , dywany itp. a w zamian wracają jak jutrzne wielbłądy z wszelki dobrem wyrwanym od tych , którzy zostali na wsi. Karawana ciągnie już od 15 -tej , ...nawet dachy mają wypakowane. Ponadto w miejscowej prasie podali , że tylko w weekendy, a i tak dojazd jest niemożliwy chyba musza jakiś tunel wykopać.ADG  rozwiń