PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódzki Rower Publiczny. Wkrótce rozpoczęcie sezonu

  • jk    21 lutego 2018 - 18:33
Łódzki Rower Publiczny. Wkrótce rozpoczęcie sezonu
Ze stacji rowerowych na stacjach PKN Orlen będą mogli korzystać wszyscy użytkownicy Łódzkiego Roweru Publicznego (Fot. Nextbike Polska/Flickr)

- Łódź w ciągu dwóch sezonów wyrosła na drugi największy i najpopularniejszy system rowerowy w Polsce i jeden z największych w Europie Środkowo-Wschodniej - mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska, operatora Łódzkiego Roweru Publicznego.
  • 1 marca system zostanie uruchomiony i będzie można wypożyczać rowery.
  • Na przełomie marca i kwietnia system czeka rozbudowa – 5 nowych stacji rowerowych powstanie we współpracy z PKN Orlen.
  • Stanie na nich 50 nowych rowerów.

- Łódź w ciągu dwóch sezonów wyrosła na drugi największy i najpopularniejszy system rowerowy w Polsce i jeden z największych w Europie Środkowo-Wschodniej. Przypomnę, że poprzedni sezon kończyliśmy ze 148 stacjami 1490 rowerami. W tym sezonie łódzcy rowerzyści będą korzystać już ze 153 stacji i 1540 rowerów – tłumaczy Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska, operatora Łódzkiego Roweru Publicznego.

Ze stacji rowerowych na stacjach PKN Orlen będą mogli korzystać wszyscy użytkownicy Łódzkiego Roweru Publicznego.

- Do tej pory w Łodzi była jedna sponsorska stacja rowerowa – Stacja Portowa przy centrum handlowym Port Łódź. Korzystają z niej klienci, którzy przyjeżdżają na zakupy, a także pracownicy. Stacje rowerowe na stacjach Orlenu będą miały tę samą funkcję – ułatwią klientom dojazd i dostęp do produktów i usług. Dziś na stacjach benzynowych kupujemy przecież nie tylko paliwo – tłumaczy Tomasz Wojtkiewicz.

Na nowych lokalizacjach skorzystają także okoliczni mieszkańcy. - W 2017 roku łódzkie rowery zostały wypożyczone 1,3 miliona razy. W systemie zarejestrowanych jest ponad 90 tysięcy osób. Sezon uważamy za udany, o czym świadczy liczba wypożyczeń i niesłabnące zainteresowanie łodzian – mówi Bartosz Domaszewicz, radny miasta Łodzi. - W tym roku stawiamy przede wszystkim na jakość, a nie bicie rekordów – dodaje.

Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia jest bezpłatne, a jeżeli użytkownik zidentyfikuje się przy terminalu kartą Migawka, bezpłatny czas wydłuża się do 25 minut. Za dłuższe wypożyczenia zapłacimy zgodnie z cennikiem umieszczonym na stronie internetowej i każdym terminalu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.