Łódzkie lokale bez specjalnych zasad wykupu

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Łódź
  • 04-06-2011
  • drukuj
Gmina nadal nie ustaliła zasad na jakich sprzedawane mają być lokale użytkowe na reprezentacyjnej ulicy Piotrowskiej. To oznacza, że obowiązują tam te samy zasady co w całej Łodzi.
Łódzkie lokale bez specjalnych zasad wykupu

„Gazeta Wyborcza Łódź”  przypomina że 30 marca radni zdecydowali, iż wyłączone dotąd ze sprzedaży lokale użytkowe między pl. Wolności i Niepodległości trafią na rynek. Była to inicjatywa prezydent Hanny Zdanowskiej (sprawdź jej notowania/zabierz głos). Udało się jej zdobyć większość głosów radnych, bo  zgodziła się na określenie specjalnych zasad, na jakich lokale użytkowe przy ul. Piotrkowskiej będą sprzedawane. Zasady te miały zostać ustalone do połowy maja przez powołany w tym celu zespół, ale jego nadal prace trwają.

- Podzieliliśmy ulicę na strefy. Chcielibyśmy tworzyć w niej inkubatory przedsiębiorczości, a lokale wokoło wynajmować na podobną działalność - mówi dla „Gazety” Urszula Niziołek-Janiak, radna, która pracuje w zespole.

Jak pisze „GW”, póki co jednak na Piotrowskiej przy wykupie obowiązują te same zasady co w całym mieście. Chętnych do wykupu jest na razie dwóch.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE