Łódzkie MPK chce sprzedać udziały PKS Żywiec

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Łódź sprzeda swoje udziały w PKS Żywiec. Z takiego rozwiązania zadowoleni są pracownicy żywieckiego przewoźnika, którzy w czwartek demonstrowali przed siedzibą MPK Łódź.
Łódzkie MPK chce sprzedać udziały PKS Żywiec

Na demonstrację przyjechało ok. 80 pracowników PKS Żywiec, którzy przez ponad półtorej godziny syreną strażacką, gwizdkami i głośnymi okrzykami przypominali o swoich postulatach.

Czytaj też: Protest pracowników PKS Żywiec

Od dłuższego czasu ich celem było skłonienie MPK Łódź do sprzedaży nowemu inwestorowi udziałów w żywieckiej spółce. Zdaniem protestujących łódzki właściciel wyprzedaje majątek i zwalnia pracowników żywieckiej firmy, w której zatrudnionych jest ok. 100 osób.

Demonstranci z Żywca podkreślali, że łódzkie MPK nie wywiązało się z obietnic dofinansowania PKS Żywiec, a zamiast tego sprzedało atrakcyjne tereny należące do tej spółki.

Z delegacją protestujących spotkał się prezes MPK-Łódź Zbigniew Papierski, który już wcześniej deklarował, że jego firma chce sprzedać udziały w żywieckim PKS.

"Rozmawiamy w tej sprawie z potencjalnym inwestorem, który jest gotowy je odkupić, a należność chce spłacać w ratach. Zgodziłem się na takie rozwiązanie pod warunkiem jednak, że inwestor przedstawi nam odpowiednie gwarancje finansowe. To naturalna procedura, towarzysząca tego rodzaju transakcjom. Inwestor został poinformowany o tym warunku, zaakceptował go, czekam na stosowne dokumenty, jakie powinien dostarczyć" - mówił Papierski przed spotkaniem z delegacją protestujących.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE