PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódzkie: W 10 miastach powstanie 125 stacji rowerowych

  • MIW    29 stycznia 2018 - 14:26
Łódzkie: W 10 miastach powstanie 125 stacji rowerowych
Stacje rowerowe pojawią się w 10 miastach miastach woj. łódzkiego. (fot pixabay.com)

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego ogłosił przetarg na budowę stacji rowerów miejskich w dziesięciu miastach regionu, do których dojeżdża Łódzka Kolej Aglomeracyjna. Urzędnicy mają nadzieję, że przedsięwzięcie zostanie zrealizowane do wakacji.
Jak informuje urząd marszałkowski, projekt „Rowerowe Łódzkie” zakłada powstanie 15 parkingów na rowery i 125 stacji rowerowych, a także zakup 1002 rowerów. Tylko w samej Łodzi zbudowanych ma być 14 stacji. Poza Łodzią powstaną one także w Koluszkach, Kutnie, Łasku, Łowiczu, Pabianicach, SieradzuSkierniewicach, Zduńskiej WoliZgierzu.

Realizacja zadania ma kosztować 17 mln zł, z czego 12 mln zł ma stanowić unijne dofinansowanie. Otwarcie ofert nastąpi 13 marca. Ogłoszenie przetargu poprzedził tzw. „dialog techniczny”, który pozwolił dookreślić zamówienie.

Czytaj: Ile gminy dopłacają do miejskich rowerów? Wypożyczenie najtańsze we Wrocławiu

- Na tej podstawie zdecydowaliśmy się m.in. dopuścić do przetargu tzw. rowery trzeciej i czwartej generacji, czyli dokowane w stacjach rowerowych i kontrolowane za pomocą GPS, których nie trzeba będzie wpinać do stacji – mówi Teresa Woźniak, zastępca dyrektora departamentu infrastruktury urzędu marszałkowskiego.

Wykonawca zadania będzie miał dwa miesiące na budowę parkingów, a pięć na wykonanie stacji rowerowych. Urzędnicy podkreślają jednak, że szybkość ma być ważnym kryterium przetargowym i możliwe, że firmy zaproponują wcześniejsze wykonawstwo.

Czytaj: Systemy Nextbike Polska już w 28 miastach Polski. Rekordowa liczba wypożyczeń

- Jest szansa, żeby pierwsze stacje powstały już w wakacje – zapowiada marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.