PARTNER PORTALU
  • BGK

LOT uruchamia nowe rejsy z Zielonej Góry do Warszawy

  • PAP/EM    3 lutego 2017 - 14:41
LOT uruchamia nowe rejsy z Zielonej Góry do Warszawy
Zielona Góra będzie ósmym krajowym połączeniem w ofercie LOT-u (fot. mat. prasowe)

• Polskie Linie Lotnicze LOT od 2 marca tego roku uruchomią bezpośrednie rejsy na trasie Zielona Góra - Warszawa - poinformowała spółka.
• Loty będą wykonywane pięć razy w tygodniu samolotem Bombardier Q400, który na pokład może zabrać ok. 80 pasażerów.
Samoloty z Warszawy będą startowały w poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki i niedziele, a z Zielonej Góry w poniedziałki, wtorki, środy, piątki i soboty.

Jak przekonuje spółka, dzięki temu połączeniu pasażerowie podróżujący z Zielonego Góry i okolic zyskają dostęp do siatki połączeń LOT-u do ponad 65 miast na całym świecie. Rejs na trasie do stolicy ma trwać około godziny, a czas przesiadki w Warszawie na kolejne połączenia do blisko 20 miast ma wynieść poniżej godziny.

Zielona Góra będzie ósmym krajowym połączeniem w ofercie LOT-u. Spółka oferuje też rejsy między Warszawą a Krakowem, Wrocławiem, Gdańskiem, Poznaniem, Rzeszowem, Katowicami i Szczecinem.

Jak zaznacza linia, rozwój siatki połączeń jest jednym z elementów strategii LOT-u do 2020 roku. W tym roku LOT uruchomi także nowe rejsy dalekiego zasięgu m.in. do Los Angeles i Newark oraz połączenie z Krakowa do Chicago. Wszystkie połączenia dalekiego zasięgu do Nowego Jorku, Chicago, Toronto, Los Angeles, Newark, Pekinu, Tokio i Seulu obsługiwane są najnowocześniejszymi samolotami świata - Boeingami 787 Dreamliner.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • prawica, 2017-02-06 12:24:27

    Do patriota: Dostosować godziny przylotu ze Świdnika z możliwością przesiadki na odlot do Zielnej Góry, przeanalizować połączenia z innymi większymi miastami przy utworzeniu sieci lokalnej morze być trafionym pomysłem na miarę XXI wieku do potrzeb, zainwestowaliśmy olbrzymie środki w nowe lotniska n...iech zaczną być dochodowe.  rozwiń
  • patriota, 2017-02-06 11:53:41

    Podpowiedź, bardziej rentowną byłaby trasa Świdnik-Warszawa czas odlotu godzina.8.00 powrót w granicach 15.30-16.00 przy obecnych warunkach drogowych sukces gwarantowany.