PARTNER PORTALU
  • BGK

Lotniska w Katowicach i Gdańsku na plusie

  • wnp.pl    8 kwietnia 2014 - 09:10
Lotniska w Katowicach i Gdańsku na plusie

W marcu 2014 roku w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice w Pyrzowicach odprawiono 146 519 podróżnych, czyli o 0,2 proc. więcej niż w tym samym miesiącu ubiegłego roku.
Wzrost zanotowano w segmencie ruchu regularnego w ramach, którego obsłużono 123 744 podróżnych, czyli o 1,4 proc. więcej niż w marcu 2013 roku.

Spadek odnotowano z kolei w ruchu czarterowym. Z wylotów na wakacje z pyrzowickiego lotniska, w trzecim miesiącu bieżącego roku, skorzystało 20 553 pasażerów - o 3,7 proc. mniej niż w tym samy okresie roku ubiegłego.

Z kolei Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy w pierwszym kwartale 2014 roku obsłużył 590 104 pasażerów, czyli o 3,5 proc. więcej, niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

- Odnotowany wzrost w pierwszych trzech miesiącach bieżącego roku, jest dobrym wynikiem biorąc pod uwagę, że dopiero wchodzimy w sezon letni, w którym siatka połączeń Portu Lotniczego Gdańsk obfituje w wiele nowości - skomentował wynik Tomasz Kloskowski, prezes zarządu Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

 Przypomnijmy, że w całym 2013 roku Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy obsłużył 2 mln 842 tys. pasażerów, czyli o 2 proc. mniej niż rok wcześniej. Pod względem liczby odprawionych pasażerów gdańskie lotnisko zajęło trzecie miejsce w Polsce - po Warszawie i Krakowie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.