Lotnisko Chopina i LOT w czołówce światowej punktualności

Warszawskie Lotnisko Chopina zostało sklasyfikowane na ósmej pozycji pod względem punktualności wśród małych portów lotniczych. Jednak powinno być sklasyfikowane wśród średnich portów i wtedy zajęłoby pierwszą lokatę - wynika z raportu OAG Punctuality League 2015.
Lotnisko Chopina i LOT w czołówce światowej punktualności
Lotnisko Chopina (fot. facebook)

W tym samym raporcie Polskie Linie Lotnicze LOT sklasyfikowano na dziesiątym miejscu wśród linii lotniczych. Jednak wśród samych europejskich przewoźników LOT zajmuje czwartą lokatę.

Raport podaje, że w ubiegłym roku aż 89,9 proc. lotów z i do warszawskiego lotniska odbyło się o czasie. Z kolei stopień punktualności LOT-u sięgnął w ubiegłym roku również 88,9 proc.

Wśród linii lotniczych prowadzą łotewskie airBaltic, ze średnią 94,4 proc. Następnie są panamskie Copa Airlines (91,7 proc.) i Brazylijski przewoźnik Azul (91,0 proc.).

W kategorii małych portów (obsługujących poniżej 10 mln pasażerów) najbardziej punktualne okazały się lotniska w Osace (94,4 proc. lotów o czasie), port lotniczy Bruksela-Charleroi (93,6 proc.) i Panamie (92,6 proc.).

W kategorii lotnisk średnich (obsługujących 10-20 mln pasażerów rocznie) najbardziej punktualne okazały się Kopenhaga (88,5 proc.), Moskwa-Szeremetiewo (88,48) proc. i Helsinki (88,43 proc.). Wśród największych portów lotniczych najlepsze są: Tokyo Haneda (91,3 proc.), Monachium (87,7 proc.) i Sao Paulo-Guarulhos (87,5 proc.).

W raporcie przyjęto, że operacje lotnicze wykonane o czasie to takie, które odbyły się z opóźnieniem mniejszym niż 15 minut.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

I w czołówce najdroższych stawek;)

paralotniarz, 2016-01-07 21:00:00 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE