PARTNER PORTALU
  • BGK

Lotnisko Katowice-Pyrzowice, samoloty: Ruszają loty na Maltę, Islandię, do Katanii i Lizbony

  • PAP/AT    27 marca 2017 - 08:48
Lotnisko Katowice-Pyrzowice, samoloty: Ruszają loty na Maltę, Islandię, do Katanii i Lizbony
Lotnisk Katowice Airport w Pyrzowicach (fot.wikipedia.org/Zygmunt Put Zetpe0202)

Letni rozkład lotów z lotniska Katowice Airport w Pyrzowicach wzbogacił się o siedem nowych kierunków. Będzie można polecieć na Maltę, Islandię, do Katanii na Sycylii oraz do Lizbony.
• Siedem nowych kierunków pojawiło się we wchodzącym w niedzielę (26 marca) w życie letnim rozkładzie lotów z Katowice Airport.

• Uruchomiono połączenia na Maltę i Islandię, do Katanii na Sycylii oraz do portugalskiej stolicy Lizbony.

• Przedstawiciele lotniska liczą, że oferta czarterowa i najlepsza w historii portu siatka połączeń regularnych sprawią, iż 2017 r. będzie rekordowy.

"Jednym ze strategicznych celów Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego (GTL) jest uczynienie z Katowice Airport największego polskiego portu w segmencie czarterów. Aktualnie jesteśmy liderem regionalnym, ale chcemy osiągnąć pozycję największego lotniska w kraju w tej kategorii ruchu. Rozwój rynku czarterowego oczywiście nie oznacza, że będziemy koncentrować się tylko na nim - przewozy regularne to prawie 70 proc. rynku pyrzowickiego lotniska i nieustannie chcemy wzmacniać ten segment" - wskazał prezes zarządzającego lotniskiem GTL Artur Tomasik.

W niedzielę w pełni wszedł w życie letni rozkład połączeń z lotniska w Pyrzowicach, w którym pojawiło się siedem z dziesięciu zaplanowanych na cały 2017 r. nowych tras. Jako pierwsze, 10 marca, uruchomiono połączenia na Maltę i Islandię, a od 11 marca można polecieć z Pyrzowic do Katanii na Sycylii. Dzień później zainaugurowano loty do portugalskiej stolicy Lizbony. Wszystkie te połączenia obsługiwane są przez linię lotniczą Wizz Air, która generuje połowę ruchu na podkatowickim lotnisku.

Czytaj też: Centralny Port Lotniczy: Wciąż bardziej idea niż projekt

W poniedziałek 27 marca, inny przewoźnik Ryanair wykona pierwszy rejs do Hamburga, a 9 maja na pyrzowickim lotnisku zadebiutuje holenderska niskokosztowa linia lotnicza Transavia, która zaoferuje loty do Amsterdamu. Siódmą nowością w letnim rozkładzie lotów jest sezonowe połączenie linii Wizz Air do Splitu w Chorwacji, uruchamiane 18 czerwca; loty mają odbywać się do 17 września.

W sumie w letnim rozkładzie lotów z Pyrzowic dostępne są 103 połączenia regularne i czarterowe na 94 lotniska do 31 państw na czterech kontynentach: w Europie, Afryce, Azji i Ameryce Północnej.

Siatkę połączeń regularnych - najbogatszą w dotychczasowej historii portu - tworzy 48 połączeń do 21 państw. Najwięcej, osiem, tras dostępnych będzie do Włoch, siedem do Wielkiej Brytanii, cztery do Niemiec i Grecji, po trzy do Norwegii, Holandii i Hiszpanii, dwie do Szwecji oraz po jednej do Bułgarii, Chorwacji, Francji, Gruzji, Irlandii, Islandii, Izraela, Portugalii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz na Ukrainę, Maltę i Cypr. Siatkę połączeń uzupełnia trasa krajowa do Warszawy.×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.