PARTNER PORTALU
  • BGK

Lotnisko Kraków-Balice: Chcą obsłużyć więcej pasażerów w 2016 r.

  • PAP/AT    15 marca 2016 - 15:22
Lotnisko Kraków-Balice: Chcą obsłużyć więcej pasażerów w 2016 r.

Szef Kraków Airport poinformował, że w tym roku podkrakowskie lotnisko wzbogaca się o cztery nowe linie lotnicze (Port lotniczy Kraków-Balice, fot.wikipedia.org/Mach240390)

• Co najmniej 4,6 mln pasażerów planuje obsłużyć w tym roku lotnisko Kraków Airport.
• To o 8 proc. więcej niż rok wcześniej.
• Jak zaznaczył prezes portu Jan Pamuła, są to ostrożne szacunki, bo nie uwzględniają pielgrzymów, którzy przybędą na Światowe Dni Młodzieży.
"Nie uwzględniamy w naszej prognozie pielgrzymów na ŚDM, bo mamy dość skąpe informacje w tej kwestii. Sądzimy jednak, że będzie to znacząca liczba" - ocenił we wtorek prezes Międzynarodowego Portu Lotniczego Kraków-Balice (MPL) Jan Pamuła.

Przypomniał, że wstępne badania przeprowadzone wśród osób wybierających się na spotkanie z papieżem Franciszkiem w Krakowie wskazały, iż około 50 tys. pielgrzymów przybędzie drogą lotniczą, ale jedynie 4 tys. przyleci do krakowskiego portu.

Szef Kraków Airport poinformował, że w tym roku podkrakowskie lotnisko wzbogaca się o cztery nowe linie lotnicze: Skandynawskie SAS, francuskie Air France, hiszpańską Iberię oraz grecki Aegean. W sumie przewoźnicy uruchomią 12 nowych połączeń. "Wszystkie najważniejsze europejskie linie lotnicze będą latały do Krakowa" - ocenił.

Czytaj też: Lotniska w Polsce: Mamy już w Polsce dosyć regionalnych portów. O porażkę nietrudno

Jak podkreślił prezes, Kraków Airport znajduje się w światowej siatce ruchu lotniczego dzięki temu, że posiada po kilka połączeń dziennie ze wszystkimi największymi hubami przesiadkowymi w Europie. Stamtąd pasażerowie mogą odlecieć do każdego zakątka świata.

Kraków Airport jest największym regionalnym portem lotniczym w Polsce. W tym roku będzie realizował 87 połaczeń: 77 regularnych i 10 czarterowych realizowanych przez 21 przewoźników: 15 tradycyjnych i sześciu niskokosztowych. W zeszłym roku lotnisko obsłużyło rekordową liczbę ponad 4,221 mln podróżnych, czyli o 11 proc. więcej niż rok wcześniej.

W lecie, po zakończeniu prac związanych z drugim etapem rozbudowy terminala pasażerskiego przepustowość krakowskiego lotniska zwiększy się do 8,5 milionów pasażerów rocznie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: