PARTNER PORTALU
  • BGK

Lotnisko, loty z Warszawy, Krakowa, Katowic: Przybędzie blisko 100 nowych połączeń

  • PAP/AT    29 stycznia 2016 - 07:41
Lotnisko, loty z Warszawy, Krakowa, Katowic: Przybędzie blisko 100 nowych połączeń
W lecie z Warszawy i Katowic do Salonik i Heraklionu będzie latała grecka linia Ellinair (Lotnisko Chopin, fot. mat. prasowe)

Pasażerowie mają znacznie większy wybór połączeń. W tym roku na polskich lotniskach ma przybyć około 100 nowych połączeń.
Od początku stycznia 2016 r. pasażerowie mają znacznie większy wybór połączeń. To przede wszystkim efekt końca restrukturyzacji LOT, ale są też nowi przewoźnicy - pisze "Rzeczpospolita".

W pierwszym kwartale średnie wypełnienie samolotów jednego z nowych połączeń LOT - do Tokio - zbliża się do 80 proc., a zima to najtrudniejszy sezon w lotnictwie na naszej półkuli. Od kwietnia sprzedaż rośnie, bo w okolicach Tokio zaczyna się sezon kwitnienia wiśni, jedna z największych atrakcji turystycznych w Japonii. Połączenie Lotnisko Chopina - Tokio Narita zostało uznane za najważniejsze wydarzenie na rynku lotniczym przez brytyjski "Airline Network News and Analysis News".

LOT po restrukturyzacyjnej przerwie wznowił lub otworzył także połączenia do Barcelony, Kiszyniowa, Duesseldorfu, Zagrzebia, Zurychu, Belgradu i Erywania. W lecie dojdą kolejne zagraniczne lotniska - informuje "Rzeczpospolita".

Około 100 nowych połączeń przybędzie łącznie w tym roku na polskich lotniskach. W lecie z Warszawy i Katowic do Salonik i Heraklionu będzie latała grecka linia Ellinair. W sezonie letnim warszawskie lotnisko zamierza testować przez niespełna trzy miesiące Air Canada Rouge, który konkurując z LOT na trasie Warszawa - Toronto chce latać trzy razy w tygodniu. Cztery nowe połączenia linii regularnych zyska w tym roku krakowskie lotnisko Balice - do Paryża, Kopenhagi, Amsterdamu i Londynu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.