Lotnisko Poznań-Ławica zyska nowe połączenie linii Ryanair

Wprowadzenie nowej trasy z Poznania na lotnisko Mediolan-Bergamo ogłosiła 21 listopada linia lotnicza Ryanair. Połączenie będzie wykonywane od marca 2018 roku.
Lotnisko Poznań-Ławica zyska nowe połączenie linii Ryanair
W tym roku poznańskie lotnisko obsłuży ponad 1,8 mln pasażerów. (fot. Ryanair, mat. pras.)

Będzie to 17. obsługiwany przez linie lotnicze Ryanair kierunek dostępny z Poznania. Loty będą się odbywały dwa razy w tygodniu.

"Decyzja Ryanair cieszy nas, tym bardziej, że ponownie wracamy z połączeniami do Włoch, na początek na znane i lubiane przez naszych pasażerów lotnisko Mediolan-Bergamo, stanowiące bramę do całych północnych Włoch" - powiedział cytowany w komunikacie prasowym prezes Portu Lotniczego Poznań-Ławica Mariusz Wiatrowski.

W ostatnich tygodniach Ryanair zaoferował połączenia z Poznania do Madrytu i Aten, do Billund w Danii, Castellon w Hiszpanii, Oslo w Norwegii oraz do Ejlatu i Tel Awiwu w Izraelu.

Ma to związek z otwarciem przez przewoźnika swojej bazy na poznańskim lotnisku. Irlandzki przewoźnik jest drugą, po Wizz Air, linią lotniczą, która zdecydowała się trzymać swoje maszyny w Poznaniu.

W tym roku poznańskie lotnisko obsłuży ponad 1,8 mln pasażerów. Ze stolicy Wielkopolski można latać do ponad 60 miejsc na całym świecie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE