PARTNER PORTALU
  • BGK

Lotnisko Poznań-Ławica zyska nowe połączenie linii Ryanair

  • PAP/PSZ    21 listopada 2017 - 15:41
Lotnisko Poznań-Ławica zyska nowe połączenie linii Ryanair
W tym roku poznańskie lotnisko obsłuży ponad 1,8 mln pasażerów. (fot. Ryanair, mat. pras.)

Wprowadzenie nowej trasy z Poznania na lotnisko Mediolan-Bergamo ogłosiła 21 listopada linia lotnicza Ryanair. Połączenie będzie wykonywane od marca 2018 roku.
Będzie to 17. obsługiwany przez linie lotnicze Ryanair kierunek dostępny z Poznania. Loty będą się odbywały dwa razy w tygodniu.

"Decyzja Ryanair cieszy nas, tym bardziej, że ponownie wracamy z połączeniami do Włoch, na początek na znane i lubiane przez naszych pasażerów lotnisko Mediolan-Bergamo, stanowiące bramę do całych północnych Włoch" - powiedział cytowany w komunikacie prasowym prezes Portu Lotniczego Poznań-Ławica Mariusz Wiatrowski.

W ostatnich tygodniach Ryanair zaoferował połączenia z Poznania do Madrytu i Aten, do Billund w Danii, Castellon w Hiszpanii, Oslo w Norwegii oraz do Ejlatu i Tel Awiwu w Izraelu.

Ma to związek z otwarciem przez przewoźnika swojej bazy na poznańskim lotnisku. Irlandzki przewoźnik jest drugą, po Wizz Air, linią lotniczą, która zdecydowała się trzymać swoje maszyny w Poznaniu.

W tym roku poznańskie lotnisko obsłuży ponad 1,8 mln pasażerów. Ze stolicy Wielkopolski można latać do ponad 60 miejsc na całym świecie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.