PARTNER PORTALU
  • BGK

Lotnisko rozwija skrzydła

  • KB    26 lipca 2010 - 17:42
Lotnisko rozwija skrzydła

Modernizacja budynku Cargo i drogi startowej, budowa punktu kontroli bezpieczeństwa czy prace remontowe terminala odpraw pasażerskich – to część zadań, które w ostatnim czasie zostały wykonane w Porcie Lotniczym Zielona Góra/ Babimost.
Kolejne inwestycje czekają na realizację. Jest to dowód na to, że lotnisko wciąż się rozwija i ma przed sobą szerokie perspektywy - informują władze województwa. 
 
Na terenie lotniska Zielona Góra/ Babimost znajduje się terminal pasażerski o przepustowości 150 tys. pasażerów rocznie. Są również: terminal cargo, budynki techniczne zabezpieczenia oraz 16 hangarów samolotowych. Na lotnisku działa lotnicze całodobowe przejście graniczne. W porcie funkcjonuje Lotniskowy Komisariat Policji. Lotnisko może obsługiwać największe samoloty, nawet takie jak Boeingi 747. 
 
Port objęty jest popnadto szeregiem inwestycji, a kolejne czekają na realizację. Projekt "Rozbudowa i modernizacji Regionalnego Portu Lotniczego Zielona Góra w Babimoście wraz z infrastrukturą lotniskową" ujęty został w Indykatywnym Planie Inwestycyjnym lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-1013, którego orientacyjny koszt całkowity wynosi 38,67 mln zł. 
 
W planie inwestycyjnym lotniska do wykonania pozostały:
- rozbudowa terminala odpraw pasażerskich,
- budowa drogi patrolowej,
- budowa garaży na sprzęt specjalistyczny,
- rozbudowa płaszczyzny postoju samolotów przed terminalem,
- poszerzenie drogi kołowania DK,
- zakup instalacji ILS.
 
W trakcie realizacji są:
- budowa zbiornika na paliwo Jet A1 (100 tys. zł),
- budowa ogrodzenia terenu lotniska ( 4 mln zł),
- instalacja systemu nawigacji DVOR DME (3, 5 mln zł).Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.