PARTNER PORTALU
  • BGK

Lotnisko Szczecin-Goleniów, po modernizacji przybyło pasażerów

  • em    10 listopada 2015 - 14:23
Lotnisko Szczecin-Goleniów, po modernizacji przybyło pasażerów
Październik był dwunastym miesiącem wzrostu ilości obsłużonych pasażerów na szczecińskim lotnisku (fot. Zwiadowca21/wikipedia/CC BY-SA 3.0)

Pod koniec czerwca zakończono wartą około 100 mln zł modernizację portu lotniczego Szczecin-Goleniów. Pierwsze efekty już widać.
Pod koniec czerwca br. zakończyły się prace budowlane na lotnisku, a w połowie września jego w pełni zmodernizowana infrastruktura została oddana do użytku.

Inwestycja podzielona była na kilka etapów, objęła m.in. budowę drogi kołowania, rozbudowę płyt postojowych i kapitalny remont drogi startowej. Na lotnisku wyznaczono zastępczą drogę startową, którą była równoległa droga kołowania. Pozwoliło to na nieprzerwaną eksploatację lotniska, pomimo trwających prac.

Przebudowa infrastruktury służy bezpiecznej obsłudze ruchu lotniczego. Dzięki niej skrócił się także czas, jaki maszyny przebywają na lotnisku, co jest dobrym argumentem w rozmowach z przewoźnikami.

Rośnie liczba pasażerów

Październik był dwunastym miesiącem wzrostu ilości obsłużonych pasażerów na szczecińskim lotnisku. Port Lotniczy Szczecin-Goleniów obsłużył wtedy 40.224 pasażerów, co oznacza wzrost w stosunku do października 2014 roku o 86,7 %. 

 Warto nadmienić, iż w miesiącu październiku 2015 roku, na zachodniopomorskim lotnisku rósł każdy rodzaj ruchu pasażerskiego. Tradycyjne linie lotnicze zanotowały wzrost na poziomie 32,3 %, ruch low cost zwiększył się o 101 %, natomiast w ruchu czarterowym obsłużyliśmy o 190 pasażerów więcej, niż w październiku roku poprzedniego. 

Zapowiada się rekordowy rok
 
Dzięki nowym połączeniom operującym w sezonie zima 2015/2016 (Oslo Rygge, Bergen), zwiększonej częstotliwości do Londynu Stansted oraz Warszawy kolejne miesiące też zapowiadają się jako rekordowe a rok 2015 powinien przynieść nam ponad 425.000 obsłużonych pasażerów. 

Port Lotniczy Szczecin-Goleniów obsługuje dziesięć rozkładowych połączeń lotniczych: Warszawa, Oslo Gardemoen, Oslo Rygge, Oslo Torp, Stavanger, Bergen, Londyn Stansted, Londyn Luton, Dublin oraz Liverpool. Kierunki czarterowe to Antalya oraz Kreta.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.