PARTNER PORTALU
 • BGK

Lotnisko Szymany: Loty do Monachium od wiosny

 • PAP/AT    8 stycznia 2016 - 11:50
Lotnisko Szymany: Loty do Monachium od wiosny
port lotniczy jest gotowy do uruchomienia połączenia do Monachium (fot.fotolia)

Zarząd województwa warmińsko-mazurskiego przygotowuje przetarg na promocję lotniczą regionu. W ramach tej promocji zostaną uruchomione loty z Szyman do Monachium. Lotnisko ma zacząć pracować za dwa tygodnie.
Promocja lotnicza woj. warmińsko-mazurskiego będzie polegała na uruchomieniu połączenia z Szyman do Monachium. "Takie łączenie promocji z uruchomieniem nowego połączenia jest z powodzeniem wykorzystywane przez inne regionalne porty lotnicze w kraju i za granicą, np. w Niemczech" - powiedział dyrektor wydziału infrastruktury i geodezji Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie Wiktor Wójcik.

Wójcik nie podał nawet przybliżonej wartości przetargu na promocję lotniczą regionu zastrzegając, że stanowi to tajemnicę postępowania przetargowego.

"Samo przygotowanie formalne tego przetargu nie jest łatwe, trudno na razie powiedzieć, kiedy go ogłosimy. Mamy jednak nadzieję, że wiosną uda się uruchomić połączenia do Monachium" - dodał Wójcik.

Szef lotniska w Szymanach Bogusław Krawczyk powiedział, że port lotniczy jest gotowy do uruchomienia takiego połączenia. "Sądzimy, że ten kierunek lotów będzie się cieszył popularnością" - podkreślił Krawczyk.

Lotnisko w Szymanach ma być uruchomione za dwa tygodnie. Pierwsze loty rejsowe planowane są do Krakowa i Berlina. Władze regionu i kierownictwo lotniska uważa, że należy uruchamiać kolejne połączenia z Niemcami, ponieważ od lat Niemcy chętnie odwiedzają Warmię i Mazury. Są to zarówno osoby, które mają tu swoje korzenie (mieszkali tu ich dziadkowie, czy i pradziadkowie), jak i miłośnicy unikatowej przyrody oraz żeglarstwa.

Wedle wcześniejszych zapowiedzi władz regionu do lata powinny być także uruchomione połączenia lotnicze między Szymanami, a Londynem i Dublinem.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (5)

 • Maryla, 2016-02-22 16:27:56

  Potzebujemy loty z monachium, do Warszawy za daleko.
 • Maryla, 2016-02-22 16:25:28

  Do mieszkanka Mazur:
 • Mazur z Mazur, 2016-01-24 14:24:46

  Monachium to dobre połaczenie byłoby sam bym wtedy latal z Szyman bo teraz musze do Warszawy jezdzic /do janek ; widzisz wszystko czrno , bo mi zle , bo po co , lotniska nawet te regionalne sa nie tylko dla osob o jakich piszesz, istnieja ludzie w tej czesci kraju ktorzy lataja po całym swiecie ...takze napewno nie masz racji!!!  rozwiń