PARTNER PORTALU
  • BGK

Lotnisko w Jasionce: Terminal cargo powstanie jeszcze w 2016 roku

  • PAP/AT    16 lutego 2016 - 16:28
Lotnisko w Jasionce: Terminal cargo powstanie jeszcze w 2016 roku
Jak zapewnił Rosiński, obiekt spełniał będzie wszystkie wymagania niezbędne do organizacji przeładunku (fot. mat. prasowe)

• W kwietniu ma się rozpocząć budowa terminalu cargo na terenie lotniska w podrzeszowskiej Jasionce.
• Inwestycja kosztować będzie 30 mln zł.
• Obiekt ma być oddany do końca tego roku.
Terminal wybuduje prywatny inwestor - firma Waimea Holding. Jej prezes Andrzej Rosiński poinformował, że firma kupiła już działkę, na której powstanie obiekt.

"Lada dzień spodziewamy się uzyskać pozwolenie na budowę. Mamy już wybranego wykonawcę i mam nadzieję, że prace budowlane ruszą z początkiem kwietnia" - dodał.

Terminal będzie stanowił integralną część infrastruktury lotniska w Jasionce. Będzie miał ponad 6 tys. m kw. powierzchni.

Jak zapewnił Rosiński, obiekt spełniał będzie wszystkie wymagania niezbędne do organizacji przeładunku.

"Zakres usług będzie obejmował pełną obsługę wszystkich rodzajów towarów, w tym przesyłek niebezpiecznych, wartościowych, przesyłek łatwopsujących się oraz o nietypowych gabarytach" - podkreślił.

Magazyn cargo wyposażony zostanie również w nowoczesny sprzęt, w tym urządzenie rentgenowskie do kontroli bezpieczeństwa przesyłek. W przyszłości ma umożliwiać również przeładunek na transport kolejowy.

Obiekt będzie posiadał także chłodnie i mroźnie oraz specjalnie wyposażone magazyny przeznaczone do przechowywania produktów spożywczych. W budynku będą funkcjonowały także pomieszczenia biurowe dla potrzeb spedytorów, agencji i urzędów celnych.

Rosiński zaznaczył, że budowa terminalu wpisuje się w program aktywizacji terenów okołolotniskowych i rozszerzenia usług w samym porcie.

Terminal to nie jedyny nowy obiekt, który zostanie oddany w tym roku w pobliżu lotniska. Za kilka miesięcy oddane ma zostać do użytku również Centrum Wystawienniczo-Kongresowe.

Waimea Holding specjalizuje się w projektach deweloperskich w całej Polsce. Buduje kompleksy logistyczne oraz terminale intermodalne.

Lotnisko w Jasionce w ub.r. obsłużyło ponad 645 tys. pasażerów. Obecnie realizuje połączenia m.in. do Frankfurtu, Warszawy, Londynu i Oslo.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.