PARTNER PORTALU
  • BGK

Lotnisko w Jasionce z 10 proc. wzrostem

  • PAP    9 czerwca 2011 - 16:04
Lotnisko w Jasionce z 10 proc. wzrostem

W maju br. lotnisko w podrzeszowskiej Jasionce obsłużyło ponad 44 tys. pasażerów, co daje ponad 10-proc. wzrost w stosunku do maja roku ubiegłego - poinformował w czwartek rzecznik prasowy portu Łukasz Sikora.
Podkreślił, że to kolejny miesiąc, w którym wzrasta liczba pasażerów odprawionych w Jasionce.

"Ogólna tendencja wzrostowa jest także zauważalna. Kiedy spojrzeć na statystyki sumaryczne to wynika z nich, że na koniec maja br. możemy pochwalić się wynikiem ponad 166 tys. obsłużonych podróżnych, co oznacza ponad 7-procentowy wzrost liczby pasażerów względem, rekordowego jak do tej pory, 2010 roku" - dodał Sikora.

Lotnisko w Jasionce odprawiło w minionym roku ponad 450 tys. pasażerów. Oznaczało to prawie 19-procentowy wzrost w porównaniu do 2009 r.

Spółka lotniskowa Port Lotniczy "Rzeszów-Jasionka" zarządza portem w Jasionce od lipca 2009 roku. W tym czasie, oprócz pracy nad rozwojem ruchu lotniczego, rozpoczęto także najważniejsze inwestycje: budowę nowego terminala pasażerskiego wraz z infrastrukturą oraz nowej płyty postojowej dla samolotów wraz z płytą do odladzania. Kupiono też nowy sprzęt lotniskowy. Szacunkowa wartość wszystkich inwestycji to około 300 mln zł.

Aktualnie z Jasionki można dolecieć bezpośrednio do 10 lotnisk w Europie, m.in. do: Bristolu, Birmingham, Dublina, Frankfurtu oraz Warszawy. Połączenia realizowane są przez Ryanair, Lufthansę i PLL LOT. W ruchu czarterowym port obsługuje połączenia z Egiptem, Grecją, Tunezją i Turcją.
  Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.