PARTNER PORTALU
  • BGK

Lotnisko w Pyrzowicach zbiera opinie pasażerów. To jedyny taki system w kraju

  • TVS    10 marca 2015 - 09:25
Lotnisko w Pyrzowicach zbiera opinie pasażerów. To jedyny taki system w kraju
Pasażerowie oceniają najważniejsze z perspektywy lotniska części terminali (fot.TVS)

Wystarczy kliknąć, by wystawić ocenę. Lotnisko w Pyrzowicach jako jedyne w kraju posiada system, który zbiera i analizuje opinie pasażerów. Ma on poprawić jakość usług oraz zwiększyć wydajność załogi.
Ta zdaniem pasażerów jest coraz efektywniejsza, ale niestety zdarzają się opóźnienia lub odwołane loty. Mało kto wie, że każdy pasażer może domagać się odszkodowania. W walce o nie ma teraz pomóc specjalnie powołania fundacja.

Toaleta to wbrew pozorom miejsce, które na lotnisku może dać pasażerom sporo satysfakcji. Po załatwieniu tu ważnej sprawy, każdy może dać upust swoim emocjom. Wystarczy tylko odrobina skupienia.

- Poprzez naciśnięcie czterech emotikonów, które ma tutaj do wyboru. Te dane do nas spływają na żywo i jesteśmy w stanie wygenerować codzienny raport jak świadczone w dany dzień były usługi - wyjaśniają zamysł pracownicy lotniska.

Pasażerowie oceniają najważniejsze z perspektywy lotniska części terminali. Poza toaletami klienci mogą wyrazić zdanie na temat kontroli bezpieczeństwa oraz salonu business lunch.

- Wnioski, które możemy wysunąć po czterech miesiącach to, że salonik biznesowy jest oceniany bardzo dobrze, jeśli chodzi o kontrole bezpieczeństwa i o toaletę to są oceniane na ocenę dobrą - chwalą się przedstawiciele portu lotniczego.

Czytaj też: Ponad 23 km kw. obszaru ograniczonego użytkowania dla Pyrzowic

Pyrzowice są pierwszym lotniskiem w Polsce, które taki system wprowadziło. Dane spływają do systemu gdzie codziennie przygotowywane są raporty.

Na ich postawie poprawiana jest jakość usług oraz zwiększona zostaje wydajność załogi.

Pasażerowie póki co wystawiają lotnisku bardzo dobre oceny. Choć może nie wszystko jest najwyższych lotów, to narzekających z roku na rok ubywa.

- Ja np. znam lotnisko w Chicago to wcale nie musimy się wstydzić, są bardzo porównywalne warunki, mniejsze jest to wszystko, ale mamy jednak dobre osiągnięcia. Czasami lecę i nigdy nie miałem żadnych perypetii związanych z lotem, zawsze było o czasie zawsze przylatywało, także wszystko było dobrze - mówi jeden z pasażerów katowickiego lotniska.

Nie zawsze jednak na wymarzone wakacje udaje się dolecieć o czasie. Zamiast w powietrzu pasażerowie zostają uziemieni. Szczególnie latem takie obrazki na polskich lotniskach nie są rzadkością.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.