Lotnisko w Szymanach: Pociąg wiozący pasażerów miał kraksę z jeleniem

• Nikomu z pasażerów szynobusu nic się nie stało i co istotne, zdążyli na samolot.
• Przewozy Regionalne porozumiały się z przewoźnikiem SprintAir ws. ewentualnych opóźnień. W razie problemów samolot może poczekać do 15 minut. 
• Linia kolejowa na lotnisko działa od czwartku (21 stycznia).
Lotnisko w Szymanach: Pociąg wiozący pasażerów miał kraksę z jeleniem
Wiozący pasażerów na lotnisko w Szymanach szynobus zderzył się z jeleniem. (Fot. : www.zlotow.pila.lasy.gov.pl)

Od kraksy rozpoczęła swą działalność linia lotniskowa, prowadząca do portu lotniczego w Szymanach niedaleko Olsztyna. Jak donosi "Rynek Kolejowy", szynobus Przewozów Regionalnych zmierzający w stronę lotniska w czwartek nad ranem (22 stycznia) zderzył się z … jeleniem.

W konsekwencji tego zdarzenia nastąpiło rozszczelnienie układu hamulcowego i pojazd nie mógł kontynuować jazdy. Na szczęście wszystko działo się już niedaleko portu, tak więc jego pracownicy zdołali dowieść pasażerów pociągu na miejsce tak, aby zdążyli oni na samolot.

Jak podaje "RK", Przewozy Regionalne porozumiały się z przewoźnikiem SprintAir ws. ewentualnych opóźnień. W przypadku problemów samolot może poczekać do 15 minut.

Przypomnijmy, że lotnisko w Szymanach zostało oficjalnie uruchomione w środę (20 stycznia). Dzień później zaczęło obsługiwać regularne loty. Tego samego dnia zaczęła również kursowanie kolejowa linia lotniskowa.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE