PARTNER PORTALU
  • BGK

Lotnisko Zielona Góra-Babimost ma za sobą rekordowy miesiąc

  • PAP/PSZ    24 listopada 2017 - 13:39
Lotnisko Zielona Góra-Babimost ma za sobą rekordowy miesiąc
Myśliwiec Lim-6 ustawiony jako pomnik na Lotnisku Zielona Góra-Babimost (fot. wb77 / Shutterstock.com)

Lubuskie Lotnisko Zielona Góra-Babimost w październiku br. po raz pierwszy od wielu lat przekroczyło liczbę 2 tys. pasażerów obsłużonych w ciągu miesiąca. Od początku br. z portu skorzystało prawie 13,5 tys. osób, czyli o 68 proc. więcej niż w analogicznym okresie ub.r.
Jak poinformował dyrektor Biura Marketingu i PR Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze" (PPL) Hubert Wojciechowski, tylko w październiku port w Babimoście obsłużył 2156 podróżnych - o 127 proc. więcej niż w tym samym miesiącu 2016 r.

Liczba operacji lotniczych w październiku 2017 wzrosła do 95 z 88 przed rokiem. "Liczymy na to, że popularność portu będzie stale rosnąć" - powiedział Wojciechowski.

Dodał, że tak dobry wynik jest związany ze zwiększeniem liczby połączeń z Zielonej Góry do Warszawy przez obsługującego to połączenie narodowego przewoźnika - PLL LOT, który rozwija swoją siatkę połączeń.

Na początku tego roku LOT wygrał przetarg na połączenia lotnicze z portu Zielona Góra-Babimost do Warszawy i z powrotem. Za usługi świadczone do końca 2018 r. samorząd woj. lubuskiego zapłaci spółce 12,1 mln zł.

Do Warszawy lata Bombardier Q400, który na pokład będzie mógł zabrać 78 pasażerów. Przewoźnik realizuje sześć par połączeń w tygodniu.

Lot między Zieloną Górą a Warszawą trwa godzinę.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.