PARTNER PORTALU
  • BGK

Loty Bydgoszcz-Warszawa od 26 listopada

  • PAP    5 listopada 2010 - 16:42
Loty Bydgoszcz-Warszawa od 26 listopada

Regularne loty na trasie Bydgoszcz-Warszawa zostaną wznowione 26 listopada - zapowiedziały w piątek 5 listopada władze województwa kujawsko-pomorskiego.
Połączenie, którego operatorem jest PLL LOT będzie kosztowało samorząd regionalny 3,5 mln zł rocznie. Na początek loty obsługiwane przez Polskie Linie Lotnicze LOT będą odbywać się dwa razy dziennie w dni powszednie. W soboty odbędzie się jeden rejs poranny, a w niedzielę jeden wieczorny. 

"Zabiegaliśmy o to, aby uruchomić loty jeszcze w listopadzie, przed rozpoczęciem prestiżowego festiwalu Camerimage, który odbędzie się w Bydgoszczy. Uczestnikom imprezy, wśród których, jak co roku nie zabraknie gwiazd światowego formatu, zapewniamy w ten sposób wygodne połączenie z Warszawą i resztą świata" - powiedział w piątek Piotr Całbecki, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego.

Sprzedaż biletów za pośrednictwem internetu rozpoczęła się już w piątek. Połączenie będzie obsługiwał 48-miejscowy samolot typu ATR. Nadany w Bydgoszczy bagaż zostanie od razu odprawiony w dalszą podróż.

"Z myślą o komforcie podróżnych wkrótce uruchomimy też regularne kursy busów z Torunia na bydgoskie lotnisko. Staramy się również uruchomić odprawę bagażu od razu w Toruniu, bez konieczności powtarzania jej na lotnisku w Bydgoszczy" - dodał Całbecki.

Loty z Bydgoszczy do Warszawy zostały zawieszone w marcu br., gdy wygasła umowa operatorska z prywatną firmą JET AIR. Wznowienie połączenia było możliwe w ramach rozstrzygniętego przez samorząd województwa przetargu na promocję regionu w liniach lotniczych oraz na krajowych i międzynarodowych trasach lotniczych.

Prawo zabrania władzom samorządowym bezpośredniego dopłacania z publicznej kasy do komercyjnych połączeń lotniczych. Jedynym sposobem ominięcia tej przeszkody jest zawarcie z operatorem umowy na promocję walorów regionu w samolotach i na witrynie internetowej przewoźnika.

Polskie Linie Lotnicze LOT zawarły 27 października umowę o "promocji" z władzami województwa kujawsko-pomorskiego na okres trzech lat. W tym czasie przewoźnik będzie dostawał z tego tytułu 3,5 mln zł rocznie.

Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage rozpocznie się w Bydgoszczy 27 listopada i potrwa do 4 grudnia. Gośćmi imprezy będą między innymi Joel Schumacher, Jerzy Skolimowski, Michael Ballhaus, Robert P. Epstein, Chris Lebenzon, Matthew Libatique, Darren Aronofsky oraz Stuart Craig.

Czytaj też:

Lot wypromuje kujawsko-pomorskie 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.