Loty Bydgoszcz-Warszawa od 26 listopada

Regularne loty na trasie Bydgoszcz-Warszawa zostaną wznowione 26 listopada - zapowiedziały w piątek 5 listopada władze województwa kujawsko-pomorskiego.
Loty Bydgoszcz-Warszawa od 26 listopada

Połączenie, którego operatorem jest PLL LOT będzie kosztowało samorząd regionalny 3,5 mln zł rocznie. Na początek loty obsługiwane przez Polskie Linie Lotnicze LOT będą odbywać się dwa razy dziennie w dni powszednie. W soboty odbędzie się jeden rejs poranny, a w niedzielę jeden wieczorny. 

"Zabiegaliśmy o to, aby uruchomić loty jeszcze w listopadzie, przed rozpoczęciem prestiżowego festiwalu Camerimage, który odbędzie się w Bydgoszczy. Uczestnikom imprezy, wśród których, jak co roku nie zabraknie gwiazd światowego formatu, zapewniamy w ten sposób wygodne połączenie z Warszawą i resztą świata" - powiedział w piątek Piotr Całbecki, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego.

Sprzedaż biletów za pośrednictwem internetu rozpoczęła się już w piątek. Połączenie będzie obsługiwał 48-miejscowy samolot typu ATR. Nadany w Bydgoszczy bagaż zostanie od razu odprawiony w dalszą podróż.

"Z myślą o komforcie podróżnych wkrótce uruchomimy też regularne kursy busów z Torunia na bydgoskie lotnisko. Staramy się również uruchomić odprawę bagażu od razu w Toruniu, bez konieczności powtarzania jej na lotnisku w Bydgoszczy" - dodał Całbecki.

Loty z Bydgoszczy do Warszawy zostały zawieszone w marcu br., gdy wygasła umowa operatorska z prywatną firmą JET AIR. Wznowienie połączenia było możliwe w ramach rozstrzygniętego przez samorząd województwa przetargu na promocję regionu w liniach lotniczych oraz na krajowych i międzynarodowych trasach lotniczych.

Prawo zabrania władzom samorządowym bezpośredniego dopłacania z publicznej kasy do komercyjnych połączeń lotniczych. Jedynym sposobem ominięcia tej przeszkody jest zawarcie z operatorem umowy na promocję walorów regionu w samolotach i na witrynie internetowej przewoźnika.

Polskie Linie Lotnicze LOT zawarły 27 października umowę o "promocji" z władzami województwa kujawsko-pomorskiego na okres trzech lat. W tym czasie przewoźnik będzie dostawał z tego tytułu 3,5 mln zł rocznie.

Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage rozpocznie się w Bydgoszczy 27 listopada i potrwa do 4 grudnia. Gośćmi imprezy będą między innymi Joel Schumacher, Jerzy Skolimowski, Michael Ballhaus, Robert P. Epstein, Chris Lebenzon, Matthew Libatique, Darren Aronofsky oraz Stuart Craig.

Czytaj też:

Lot wypromuje kujawsko-pomorskie 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE