Lubelskie bez dojazdu do 15 wsi. Szkoły odwołują zajęcia

Do 15 wsi nie było dojazdu w poniedziałek rano w powiecie hrubieszowskim (Lubelskie). Nadal nieprzejezdnych jest ok. 70 km dróg powiatowych - poinformował starosta hrubieszowski Józef Kuropatwa.
Lubelskie bez dojazdu do 15 wsi. Szkoły odwołują zajęcia
W powiecie hrubieszowskim jest ok. 570 km dróg powiatowych. W ubiegłym tygodniu niemal wszystkie zawiane zostały śniegiem. W poniedziałek rano zaspy blokowały jeszcze ok. 70 km dróg.

"Wiatr już ustał, ale śnieg zrobił się ciężki. Mamy nadzieję, że do wieczora te drogi już będą przejezdne" - powiedział Kuropatwa.

Na drogach powiatowych pracują 4 pługi wirnikowe, 5 samochodów i ciągnik z pługami lemieszowymi oraz ładowarka. To sprzęt starostwa powiatowego. Wykorzystywany jest także pług wirnikowy i ładowarka z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. "Miało być więcej sprzętu z dróg krajowych, ale nie dojechał. Pomaga natomiast dużo sprzętu z gmin" - zaznaczył Kuropatwa.

Z powodu trudnej sytuacji na drogach w dwóch gminach powiatu hrubieszowskiego, Mircze i Dołhobyczów, w poniedziałek odwołano zajęcia w szkołach. W Lubelskiem w niedzielę zakończyły się szkolne ferie zimowe.

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Samo-rządzący sobie po prostu nie radzą z kolejną prostą sprawą, trzeba to jasno powiedzieć!

podpisałem, 2014-02-03 22:32:26 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE